Obietnice przedwyborcze. Miliard dla poszkodowanych rolników!

Download PDF

Obietnice przedwyborcze składane rolnikom. Wszechstronna pomoc finansowa, i nie tylko, będzie skierowana do rolników i mieszkańców obszarów wiejskich. Na Podlasiu padają kolejne obietnice przedwyborcze, mnożą się nowe pomysły na poprawienie i wyrównanie szans miedzy wsią a miastem.

My walczymy o poziom życia na obszarach wiejskich pod każdym względem, materialnym i duchowym. Chcemy, żeby Polska się rozwijała właśnie tak, jak jest zawarte w polityce, w myśli politycznej prezydenta Andrzeja Dudy. To słowa ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego skierowane do mieszkańców Podlasia podczas spotkań przedwyborczych.

Obietnice przedwyborcze składane rolnikom

Minister rolnictwa poinformował mieszkańców Podlasia, że wszyscy ministrowie, premier i prezydent podpisali wspólną deklarację, w której stwierdzają, że rozwój wsi i rolnictwa jest strategicznym zadaniem państwa. Chcemy Polski sprawiedliwej, Polski rozwijającej się w każdym swoim fragmencie. Polski, która szanuje ludzi niezależnie od tego, gdzie wybrali sobie miejsce do życia. Mamy do tego prawo, a obowiązkiem państwa jest wyrównywać szanse.

Obietnice przedwyborcze składane rolnikom

Pomoc finansowa dla rolników. Wizyta ministra Ardanowskiego w Sokołach

fot. Serwis Rzeczpospolitej Polskiej

Miliard dla ofiar koronawirusa

W odwiedzanych przez ministra miejscowościach padała deklaracja o pomocy dla tych rolników, którzy ucierpieli wskutek panującej pandemii. Poszkodowani mają otrzymać dodatkowy miliard złotych, ale jak podaje Serwis Rzeczpospolitej Polskiej, minister Ardanowski zabiegał w Komisji Europejskiej aż o jeden miliard euro.

Pomoc finansowa dla…

Przede wszystkim (…) pomoc będzie skierowana szczególnie do sektora produkcji wołowiny, baraniny, produkcji mleka, ale także do produkcji wieprzowiny i drobiu oraz w pewnym zakresie do produkcji roślin ozdobnych – stwierdza minister.

Ogarnąć świat!

Pomoc finansowa jest oczywiście niezbędna ze względu na straty spowodowane przez zamknięcie granic i ograniczenie eksportu. Za chwilę wszystko ma się zmienić. Na prośbę ministra polscy ambasadorzy przesyłają informacje z całego świata, wskazując, gdzie jest zapotrzebowanie na żywność.

Pomoc finansowa dla gospodyń wiejskich

Obietnice przedwyborcze również skierowane w stronę Kół Gospodyń Wiejskich. Minister rolnictwa wspominając „nieocenioną rolę Kół Gospodyń Wiejskich w życiu społecznym na obszarach wiejskich” obiecał, że w tym roku będzie im udzielone wsparcie w wysokości 40 mln zł. Podkreślił również, że z możliwości wsparcia skorzystało już 10 tys. kół.

Pomoc finansowa na edukację

Ogromna jest rola edukacji rolniczej w przygotowaniu przyszłych adeptów rolnictwa. To także nauczenie radzenia sobie w zmieniającym się świecie (…) oznajmił na spotkaniu w resortowej szkole rolniczej w Marianowie J.K Ardanowski. Wygląda na to, że i na edukację znajdą się pieniądze.

Najważniejsze jest jednak to, że mieszkańcy wsi mają spory problem. Takiego strumienia pieniędzy płynącego do wsi chyba jeszcze nie widzieli. A dylemat jest taki: z czego w pierwszej kolejności skorzystać? Oby nie skończyło się to tak, jak w wierszu A. Fredry: Osiołkowi w żłoby dano, w jeden owies, w drugi siano (…)

Jeśli chodzi natomiast o hasło: pomoc finansowa dla rolników poszkodowanych przez suszę w 2019 r., minister składa również zapewnienie, że już kończy się realizacja wypłat. O pomocy suszowej za rok 2019 przeczytacie w naszych wcześniejszych materiałach

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 3

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o