OPZZRiOR kibicuje ministrowi Ardanowskiemu

– Na to co pokazał minister rolnictwa na tym spotkaniu czekałem kilka lat – tak do taśm Ardanowskiego odniósł się przewodniczący OPZZRiOR Sławomir Izdebski. Na zwołanej dziś konferencji prasowej podkreślił, że potrzebne było „uderzenie pięścią w stół i przekaz po chłopsku, albo będziecie służyć rolnikom, bo od tego jesteście albo się żegnamy”. OPZZRiOR oczekuje, że porządek zostanie zrobiony nie tylko w ARiMR, ale również we wszystkich państwowych instytucjach.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski został nagrany podczas rozmowy z kierownictwem ARiMR. – Zaczyna narastać bardzo poważny kryzys w ARiMR. Instytucja niesprawna, która nie jest w stanie szybko reagować i realizować oczekiwań rolników jest instytucją chorą, trzeba się zastanowić nad jej istnieniem – mówił minister Ardanowski.

Na taśmach Ardanowskiego, które trafiły do sieci słyszymy, jak szef resortu łaja dyrektorów Agencji. Zarzuca im ogromne zaległości w rozpatrywaniu wniosków. Przyznaje również, żejesteśmy na etapie poważnego zagrożenia wykorzystania środków publicznych i zasada n+3 może nie wystarczyć”. Na koniec żąda szybkiej naprawy tej „kryzysowej sytuacji”.

OPZZRiOR wtóruje ministrowi

Ostry ton ministra, który w rozmowie z kierownictwem ARiMR nie przebierał w słowach spodobał się przewodniczącemu OPZZRiOR Sławomirowi Izdebskiemu. Jego zdaniem potrzebne było „uderzenie pięścią w stół i taki przekaz po chłopsku, albo będziecie służyć rolnikom, bo od tego jesteście albo się żegnamy”.

opzzrior

Sławomir Izdebski, przewodniczący OPZZRiOR.

Będę tutaj wtórował i kibicował ministrowi Ardanowskiemu ocenił Sławomir Izdebski. Na to co pokazał minister rolnictwa na tym spotkaniu czekałem kilka lat. Zawsze było tak, że wszystkie nasze skargi, wszystkie nasze pisma o których informowaliśmy kolejnych ministrów były odbijane rykoszetem. W większości ci ministrowie, którzy są poprzednikami ministra Ardanowskiego nie stawali po stronie rolników. Tylko po stronie urzędnikówstwierdził.

Taśmy prawdy

Sławomir Izdebski zgadza się z ostrą oceną pracy ARiMR przez ministra Ardanowskiego.

To co powiedział minister Ardanowski jest prawdą. To, że brakuje umiejętności zarządzania, to, że są zaległości w obrabianiu wniosków. Bardzo często zdarzało się tak, że wniosek, który zalegał rok czy pół roku po naszej interwencji był rozpatrywany w 4 dni, czasami w tydzień – zaznaczył przewodniczący OPZZRiOR. To, że urzędnicy nie potrafią sobie nadal z tym poradzić, to, że są z nadania politycznego i nie są odpowiednio przygotowani to fakt. Ale żaden minister do tej pory nie zrobił tego, co minister Ardanowskidodał.

Ruganie kierownictwa się opłaciło?

Przewodniczący OPZZRiOR liczy, żeporządek zostanie zrobiony teraz nie tylko w ARiMR, ale również we wszystkich państwowych instytucjach”. Podkreślił, że po spotkaniu, którego przebieg został zarejestrowany na taśmach Ardanowskiego są już pierwsze efekty. Ruganie kierownictwa Agencji przez ministra się opłaciło – kilka tysięcy wniosków zostało w szybkim tempie rozpatrzonych. Silnej ręki potrzeba jednak również przy wielu innych projektach.

Mamy też problem ze świetnym projektem sprzedaży bezpośredniej na platformach internetowych. Gdzieś po drodze niedouczeni urzędnicy nie wiedzą jak się do tego zabrać. Mijają 3 lata i ta sprzedaż na platformach internetowych jeszcze nie ruszyła. Mam nadzieję, że po naszej interwencji kolejny projekt ruszy i instytucje które kuleją zaczną normalnie funkcjonować – opowiadał Sławomir Izdebski.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4 / 5. Liczba głosów 6

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *