Pierwsze bociany wiosny nie czynią!

Pierwsze bociany wiosny nie czynią!

W Polsce zauważono już pierwsze bociany. Czy to rzeczywiście te wyczekiwane i zwiastujące wyraźne ocieplenie?

Coraz więcej mediów informuje, że na terenie kraju pojawiły się bociany. Czy rzeczywiście tak się za nami stęskniły? A może to już wiosna?

Niestety, pojawiające się tu i ówdzie bociany nie są tymi, na których przylot oczekujemy. Monika Stefaniak z Towarzystwa Przyrodniczego Bocian przypomina, że bociany powinny u nas zawitać w połowie marca.

– Te obserwowane obecnie prawdopodobnie przezimowały u nas, ewentualnie przyleciały z któregoś z cieplejszych krajów Europy. Jest mało prawdopodobne, by już teraz zaczęły do nas przylatywać – wyjaśnia Monika Stefaniak.

Ptaki te najbardziej lubią podmokłe tereny i właśnie mieszkańcy tego typu obszarów mają największe szanse na ich wypatrzenie. Można jeszcze przygotować się na ich powitanie i spróbować zbudować sztuczne gniazdo. Monika Stafaniak radzi, by jeśli chcemy je u siebie gościć, w początkowym okresie starać się ich nie niepokoić.

– Pary, które się zadomowią wracają w to samo miejsce przez wiele lat. Stają się też na tyle ufne, że nie przeszkadzają – zapewnia.

Czekamy na Państwa sygnały w sprawie pierwszych bocianów!

Bezpłatne doradztwo dla rolników już wkrótce! Takiej okazji nie możesz przegapić!

28 250 rolników może wziąć udział w trzyletnich bezpłatnych programach doradczych. Już 23 marca br zostaną wyłonieni doradcy biorący

11 marca 2018

Nowelizacja prawa łowieckiego – „Ta ustawa jest zła.”

Ustawa dotycząca nowelizacji prawa łowieckiego jest w Sejmie. Prawdopodobnie będzie obowiązywać od 1 kwietnia 2018 r. Czy spełni oczekiwania?

21 marca 2018

Budowa zapory wzdłuż wschodniej granicy jeszcze w tym roku

Resort rolnictwa zapowiada budowę płotu wzdłuż wschodniej granicy z Białorusią i Ukrainą, ale wielu rolników ma wątpliwości, czy taka inwestycja ma sens.

21 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij