Pierwsze bociany wiosny nie czynią!

Coraz więcej mediów informuje, że na terenie kraju pojawiły się bociany. Czy rzeczywiście tak się za nami stęskniły? A może to już wiosna?

Niestety, pojawiające się tu i ówdzie bociany nie są tymi, na których przylot oczekujemy. Monika Stefaniak z Towarzystwa Przyrodniczego Bocian przypomina, że bociany powinny u nas zawitać w połowie marca.

– Te obserwowane obecnie prawdopodobnie przezimowały u nas, ewentualnie przyleciały z któregoś z cieplejszych krajów Europy. Jest mało prawdopodobne, by już teraz zaczęły do nas przylatywać – wyjaśnia Monika Stefaniak.

Ptaki te najbardziej lubią podmokłe tereny i właśnie mieszkańcy tego typu obszarów mają największe szanse na ich wypatrzenie. Można jeszcze przygotować się na ich powitanie i spróbować zbudować sztuczne gniazdo. Monika Stafaniak radzi, by jeśli chcemy je u siebie gościć, w początkowym okresie starać się ich nie niepokoić.

– Pary, które się zadomowią wracają w to samo miejsce przez wiele lat. Stają się też na tyle ufne, że nie przeszkadzają – zapewnia.

Czekamy na Państwa sygnały w sprawie pierwszych bocianów!

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *