Problemy wsi. KRIR chce dyskusji przed wyborami
Problemy wsi i polityka rolna w przyszłych latach, to gorący temat, na który Samorządowcy chcą rozmawiać z komitetami wyborczymi.
Na spotkaniach omawiana ma być bieżąca polityka w rolnictwie, a także zaprezentowane stanowisko KRIR. Świetna inicjatywa pozwalająca poznać stosunek poszczególnych komitetów wyborczych do palących problemów polskiego rolnictwa.
Spis treści
Jest dokument
Podstawą rozmów samorządowców z komitetami wyborczymi jest opracowany przez KRIR dokument zawierający najważniejsze uwarunkowania i problemy rolnictwa i wsi. Zawarto w nim najpilniejsze problemy, które należy możliwie szybko rozwiązać. Zarząd zwraca uwagę w tym dokumencie na potrzebę zapewnienia szeroko rozumianego bezpieczeństwa żywnościowego przy ograniczonych zasobach ziemi, wody i powietrza. Zdaniem Zarządu jest potrzeba przedyskutowania z komitetami wyborczymi tych problemów i wskazanie, które z nich wymagają pilnych zmian.
Problemy wsi – rolnikom trzeba pomóc
Zarząd KRIR podkreśla z naciskiem, jakie skutki w rolnictwie przynoszą zmiany klimatyczne. Susze, powodzie, huragany, pożary, to tylko część katalogu niekorzystnych zmian mających wpływ na rolnictwo. Konsekwencją anomalii pogodowych jest częściowa, a bywa że całkowita utrata dochodów rolników. Najważniejszą sprawą w takiej sytuacji jest zorganizowana i szybka pomoc finansowa zarówno z budżetu krajowego, ale także unijnego. Zwykły zjadacz chleba jeśli jeszcze nie wie, to musi się dowiedzieć, że rolnictwo to nie tylko produkcja żywności. Rolnictwo to również kształtowanie środowiska przyrodniczego, to dbanie o cenne ekosystemy rolnicze, to ochrona gatunkowa roślin i zwierząt. Problemy wsi polskiej oczekują na szybkie rozwiązanie.
Wyborcom też trzeba pomóc
Zaplanowana konferencja z komitetami wyborczymi ma pokazać, jaki jest stosunek poszczególnych ugrupowań do problemów rolnictwa. Istotna jest dla wielu wyborców, a zwłaszcza dla rolników, informacja o stosunku przyszłych parlamentarzystów do spraw rolnictwa. Warto dowiedzieć się, czy w swoich planach przewidują walkę z suszą, z amerykańskim pomorem świń, inwestowaniem w rodzime rolnictwo. Opinie i plany wyrażone przez przedstawicieli komitetów wyborczych rzucą światło na ich stosunek do sektora rolno-spożywczego. Z pewnością będzie to jedna ze wskazówek dla wyborców, komu powinniśmy powierzyć mandat posła czy senatora.
Obserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco!