Pszenica, żyto, pszenżyto – jaka cena za tonę? Sprawdź!

Aktualne ceny zbóż znów poszły w górę! Podaż ziarna jest niska, ale notowania utrzymują się na wysokim poziomie. Sprawdziliśmy jaka cena za tonę obowiązuje w przypadku takich zbóż jak pszenica, żyto i pszenżyto. Dowiedz się więcej!

Na krajowym rynku widoczna jest stała tendencja wzrostowa cen zbóż. Rośnie cena za tonę w przypadku takich zbóż jak pszenica, żyto oraz pszenżyto. Nasza redakcja skontaktowała się telefonicznie ze skupami AgroAs, Osadkowski, a także Agrito. Poniżej przedstawiamy aktualne ceny zbóż w tych skupach na dzień 18 listopada 2021 r. Ponadto, oprócz wymienionych skupów, sprawdziliśmy jak przedstawiają się notowania Fermy Woźniak.

Ceny zbóż w skupach w górę. Po ile pszenica?

Z aktualnych informacji dostępnych na stronie Fermy Woźniak można zauważyć, że cena za tonę w przypadku takiego zboża jak pszenica utrzymuje się w granicach 930 – 1050 zł/t. Jakie są ceny zbóż w pozostałych punktach skupu? Najwyższa oferowana cena w podanych wyżej skupach to 1270 zł/t za pszenicę konsumpcyjną, a także 1210 zł/t za pszenicę paszową. Takie ceny można otrzymać w firmie AgroAs.

Z rozmowy telefonicznej z firmą Agrito dowiedzieliśmy się, że notowania pszenicy w tym skupie wahają się pomiędzy 1050 zł/t a 1080 zł/t. Firma Osadkowski poinformowała nas, że cena tego zboża się nie zmieniła, co oznacza, że utrzymuje się wciąż na poziomie 1080 zł.

Przeczytaj również:  Historyczny wzrost cen pszenicy i rzepaku. Sprawdź!

Aktualne ceny zbóż

Cena za tonę w przypadku zboża takiego jak pszenica utrzymuje się więc na wysokim poziomie. Wzrost cen zbóż w skupach można zauważyć również w przypadku żytapszenżyta. Aktualne ceny żyta w skupach sięgają nawet 950 zł/t. Sprawdźmy więc, jak przedstawiają się ceny żyta w wybranych skupach zbóż:

  • Notowania Fermy Woźniak700 zł/t;
  • AgroAs950 zł/t;
  • Agrito – około 800 zł/t.

Z informacji uzyskanych w rozmowie telefonicznej z firmą Osadkowski, otrzymaliśmy informację, że nie prowadzą skupu żyta i pszenżyta.

Przechodząc do pszenżyta, aktualnie na dzień 18 listopada 2021 r. skupy oferują za tonę tego zboża od 750 zł/t do 1040 zł/t. Firma AgroAs proponuje za pszenżyto 1040 zł/t. W firmie Agrito cena za pszenżyto wynosi 750 zł/t. Ponadto sprawdziliśmy notowania Fermy Woźniak. Z aktualnych informacji podanych na stronie wynika, że cena pszenżyta wynosi 850 zł/t.

Pszenica – jaka cena za tonę według MRiRW?

Na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pojawiły się najnowsze notowania cen zbóż. Z informacji podanych przez resort można zauważyć, że średnia cena za pszenicę konsumpcyjną w okresie 01-07.11.21 r. wynosiła 1120 zł/t. Z notowań wynika, że cena za pszenicę paszową wynosiła 1144 zł/t. Ponadto, MRiRW przedstawiło ceny żyta oraz pszenżyta. Poniżej przedstawiamy te notowania.

  • Pszenżyto paszowe – 953 zł/t,
  • Żyto konsumpcyjne – 924 zł/t,
  • Żyto paszowe – 929 zł/t.

Czytaj również: Odmiany kukurydzy od firmy Agrii Polska – poznaj ofertę na rok 2022!

Źródło: Fermy Woźniak, agroFakt.pl

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 3.8 / 5. Liczba głosów 34

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *