Rolnictwo w Japonii i polska promocja

Rolnictwo w Japonii i polska promocja

Japonia to kraj znany z produktów wysokiej jakości, technologii i ogólnego bogactwa. A tymczasem to również państwo o wysokim poziomie rolnictwa.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że japoński rynek jest jednym z czternastu rynków zagranicznych na których koncentrować ma się promocja sektora rolno-spożywczego. Rolnictwo w Japonii jest nowoczesne, ale nie zaspokaja wszystkich potrzeb krajowych. 

Bogaty i nowoczesny rynek

Rynek japoński jest jednym z największych i najbogatszych na świecie. Wyspy Japonii zamieszkiwane są przez ponad 127 milionów osób. Pamiętajmy jednak, że rynki azjatyckie rządzą się innymi prawami aniżeli europejskie czy nawet Ameryki Północnej – jest to m.in. efekt znacznej odmienności kulturowej.

Znamy japońską jakość – to znane z jakości samochody, elektronika użytkowa, ale również coraz lepiej poczynające sobie na polskim rynku ciągniki marki Kubota. Co produkują japońscy rolnicy?

Rolnictwo w Japonii to nowoczesna produkcja roślinna

Japończycy uprawiają ryż, pszenicę, rzepak, buraki cukrowe, trzcinę cukrową oraz soję

Bardzo istotnym kierunkiem produkcji roślinnej jest uprawa ryżu. W celu jak najwydajniejszej produkcji pola ryżowe często są wyposażone w odpowiednią infrastrukturę i nawadniane. Niemniej Japończycy koncentrują się nie tylko na uprawie ryżu. Uprawiają także pszenicę, rzepak, buraki cukrowe czy trzcinę cukrową. Ważna dla Kraju Kwitnącej Wiśni rośliną jest soja. Rodzima produkcja nie jest w  stanie zaspokoić potrzeb kraju, dlatego też spore ilości soi są importowane na Wyspy Japońskie. Warto zaznaczyć wysoki poziom mechanizacji japońskich gospodarstw. Jeśli chodzi o produkcję zwierzęcą to największe znaczenie ma produkcja wieprzowiny, baraniny oraz wołowiny. Rolnictwo w Japonii to przede wszystkim duża ilość mocno wyspecjalizowanych w danym kierunku maszyn.

Ceny rzepaku i zbóż w Polsce coraz niższe. Sprawdź, o ile potaniały!

Ceny zbóż i rzepaku na krajowym rynku wciąż spadają. Najbardziej potaniał rzepak – zarówno w porównaniu do cen sprzed roku, jak i sprzed tygodnia.

10 lutego 2018

FERMA 2018 – nie lada gratka dla hodowców, trwa!

Trwają międzynarodowe targi FERMA 2018 - specjalistyczna impreza dla hodowców bydła, świń i drobiu. Na miejscu odbędą się debaty i konferencje merytoryczne

17 lutego 2018

IV Kongres Rolnictwa RP – ASF i prawo łowieckie

Rolnicy dyskutowali o gorących problemach polskiej wsi: walce z ASF, potrzebie zmiany prawa łowieckiego i wielu innych ważnych dla polskiej

19 lutego 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij