Rolnicza blokada ulic w Warszawie

Kolejny protest rolników odbył się w 28 października w Warszawie w nieco innej formie. Rolnicy przyjechali do stolicy samochodami, po to, aby w pierwszej kolejności zablokować pl. Zawiszy. Następnie rolnicza blokada ulic w Warszawie skierowała się w stronę Sejmu. 

Rolnicza blokada ulic w Warszawie z powodu piątki dla zwierząt

Z chwilą wybicia godz. 12 rolnicy rozpoczęli blokować swoimi samochodami przejazd przez plac Zawiszy.

Michał Kołodziejczak zapowiedział, że rolnicza blokada w Warszawie pojawi się także na rondzie Dmowskiego, rondzie zgrupowania AK ,,Radosław”. Ponadto, rolnicy będą blokować plac Wilsona, drogę S7, oraz wjazd do stolicy od strony Białegostoku. Warto przy tym dodać, że do strajku rolników przyłączyli się również taksówkarze, oraz przedsiębiorcy.

Michał Kołodziejczak powiedział również, że: –,,To wszystko jest odpowiedzią na politykę rządu, która jest kierowana całkowicie bez rozmów ze społeczeństwem.

Rolnicy nie zgadzają się całkowicie z piątką dla zwierząt, a według Michała Kołodziejczaka wpływ na to mają: ,, Karygodne decyzje, które zniszczą polską produkcję żywności. Nie możemy na to się zgodzić i na to nigdy się nie zgodzimy. I będziemy strajkować, manifestować do skutku. I będziemy budować takie narzędzia, które będą pozwalały dobrze i skutecznie działać w tym kierunku.”

Rolnicy blokowali pl. Zawiszy przez dwie godziny, następnie wspólnie swoimi samochodami przemieścili się pod budynek Sejmu.

Kołodziejczak: Rolnicy z kobietami puszczą PiS z torbami

Rolnicza blokada ulic w Warszawie zakończyła się pod Sejmem, gdzie rolnicy spotkali się ze strajkiem kobiet. Lider AGROunii odnosząc się do zgromadzonych powiedział:

,, My wszyscy mamy do załatwienia kilka spraw i ja nie wiem czy tak będzie, ale bardzo możliwe, że okaże się, że rolnicy z kobietami puszczą PiS z torbami.”

Michał Kołodziejczak podkreślił również na koniec:

,, My od miesięcy powtarzamy, że bardzo trudne decyzje nie mogą być podejmowane w trakcie pandemii, w trakcie czasu, kiedy ludzie nie mogą normalnie manifestować”.

Aktualności rolnicze- Rolnicza blokada ulic w Warszawie

Często skandowane hasło podczas połączonych manifestacji „Rolnicy z kobietami puszczą PiS z torbami”

fot. Facebook AGROunia

Pełna relacja z rolniczej blokady ulic w Warszawie dostępna jest na profilu Facebook AGROunii. Przypomnijmy, to jest trzeci z kolei protest rolników w Warszawie. Ostatni z nich odbył się 13 października, o czym pisaliśmy w artykule – Prawie 70 tys. rolników manifestowało w Warszawie.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4 / 5. Liczba głosów 1

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *