Rzepak sparaliżował ruch w mieście! [Aktualności]

Na drodze wojewódzkiej 408, między rondem milenijnym w Kędzierzynie-Koźlu a Brzeźcami, rozsypał się rzepak. Dowiedz się więcej!

O czym jeszcze piszemy w dzisiejszych Aktualnościach?

 

aktualności rolniczeTrwa nabór wniosków o zwrot podatku akcyzowego

Od 1 sierpnia 2018 roku rolnicy mogą ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego, zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Dokumenty są przyjmowane wraz z fakturami lub kopiami potwierdzającymi zakup oleju w czasie od 1 lutego do 31 lipca 2018 roku.

olej napędowy

Rolnicy mogą ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego.

fot. Fotolia

Stawka zwrotu podatku akcyzowego wyniesie 1 zł za 1 litr oleju napędowego. Maksymalna ilość litrów oleju na 1 ha użytków rolnych to 86 l. Wypłata zwrotu podatku będzie realizowana w terminie od 1 do 31 października 2018 roku.

Źródło: MRiRW/zambrow.org

 

aktualności rolniczePraca podczas upałów! Rodzina poparzona pasternakiem

Praca podczas upałów może być niebezpieczna, o czym przekonali się mieszkańcy z powiatu inowrocławskiego. Sześć osób, pracujących w uprawie pasternaku, zostało poparzonych. Między innymi żona i córka poparzyły się liśćmi pasternaków. Po raz pierwszy uprawiamy tę roślinę i nie przypuszczałem, że może dojść do takiej sytuacji. Na rękach oraz nogach córki i żony pojawiły się bąble – opowiada rolnik.

pasternak

Sześć osób, pracujących w uprawie pasternaku, zostało poparzonych.

fot. Fotolia

Obie kobiety trafiły do ośrodka zdrowia, gdzie lekarz przepisał im maści oraz lekarstwa ze sterydami.  

Źródło: Głos Wielkopolski

 

aktualności rolniczeRzepak sparaliżował ruch w mieście! Samochody tracą przyczepność

Na drodze wojewódzkiej 408, między rondem milenijnym w Kędzierzynie-Koźlu a Brzeźcami, na odcinku około 3 kilometrów rozsypał się rzepak. Rozjechana roślina wydzieliła olej, przez co jezdnia była bardzo śliska. Jak poinformowało Radio Park – Kierowcy narzekają, że samochody tracą przyczepność i tańczą wzdłuż ulicy Gliwickiej.

rzepak

Na odcinku około 3 kilometrów rozsypał się rzepak.

fot. Fotolia

Na miejsce zdarzenia zostały wezwane straż pożarna, służba drogowa oraz zarządca. Strażacy zneutralizowali substancję, usuwając zagrożenie.

Zastanawiasz się, gdzie kupić nasiona rzepaku, tak aby nie musieć zbierać ich z drogi? Sprawdź nową odmianę rzepaku ozimego RGT Jakuzzi, która osiąga wysokie plony nawet na gorszych stanowiskach!

Źródło: Radio Park

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *