Jak prawidłowo przeprowadzić zabieg skracania zbóż?

Download PDF

Skracanie zbóż jest nieodłącznym elementem intensywnej technologii uprawy. Niesprzyjające warunki pogodowe – silne wiatry czy gwałtowne opady deszczu, w połączeniu z nieprawidłowo skróconymi zbożami wpływają na wyleganie roślin. Oglądając przygotowany przez nas materiał dowiesz się, jak zapobiec temu zjawisku.

Odwiedziliśmy gospodarstwo należące do pana Alfreda Kielocha, gdzie już został przeprowadzony zabieg skracający pszenicę ozimą. Odpowiednim terminem do wykonania pierwszego zabiegu regulatorem wzrostu jest faza pierwszego kolanka (BBCH 31). Jest to moment, w którym pierwsze kolanko znajduje się centymetr nad węzłem krzewienia. Odpowiednio dobrana technologia ochrony to podstawa dla powodzenia zabiegu.

Zapraszamy na film!

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o