Jak prawidłowo przeprowadzić zabieg skracania zbóż?

Jak prawidłowo przeprowadzić zabieg skracania zbóż?

Skracanie zbóż jest nieodłącznym elementem intensywnej technologii uprawy. Jak jednak prawidłowo przeprowadzić ten zabieg?

Skracanie zbóż jest nieodłącznym elementem intensywnej technologii uprawy. Niesprzyjające warunki pogodowe – silne wiatry czy gwałtowne opady deszczu, w połączeniu z nieprawidłowo skróconymi zbożami wpływają na wyleganie roślin. Oglądając przygotowany przez nas materiał dowiesz się, jak zapobiec temu zjawisku.

Odwiedziliśmy gospodarstwo należące do pana Alfreda Kielocha, gdzie już został przeprowadzony zabieg skracający pszenicę ozimą. Odpowiednim terminem do wykonania pierwszego zabiegu regulatorem wzrostu jest faza pierwszego kolanka (BBCH 31). Jest to moment, w którym pierwsze kolanko znajduje się centymetr nad węzłem krzewienia. Odpowiednio dobrana technologia ochrony to podstawa dla powodzenia zabiegu.

Zapraszamy na film!

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Fungicyd na zboża wspomagający wysokie plony!

Ochrona fungicydowa to podstawa uzyskania wysokich plonów dobrej jakości. Sprawdź jaki preparat będzie skuteczny w każdej fazie rozwojowej!

14 kwietnia 2018

Nawożenie zbóż jarych i trwałych użytków zielonych azotem!

Chcemy osiągać coraz większe, stabilniejsze i lepszej jakości plony. Zwróćmy uwagę użycie najbardziej plonotwórczego składnika - azotu.

13 kwietnia 2018

Skuteczne sposoby na zwalczanie mączniaka prawdziwego

Jedną z głównych chorób zagrażających zbożom jest mączniak prawdziwy. Przeczytaj o sprawdzonych metodach na jego zwalczanie!

15 kwietnia 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij