Smaki Regionów w Poznaniu – targi lokalnych wyrobów

Download PDF

Targi Smaki Regionów poświęcone są tradycyjnej polskiej żywności, która od lat sporządzana jest wedle uznanych, a jednocześnie wyjątkowych receptur. Tegoroczna edycja trwała przez cztery dni – od 23 września do 26 września. 

Smaki Regionów – wizytówka naszych małych ojczyzn i wsparcie rolnictwa

Targi Smaki Regionów podkreślają kulinarną różnorodność Polski

Smaki Regionów są jedyną w swoim rodzaju okazją do zaprezentowania tego, co w polskiej kuchni najlepsze. To przede wszystkim świetna okazja do promocji polskiej żywności. Podczas targów prezentowane były zarówno produkty wpisane na Krajową Listę Produktów, jak i te, które mogą pochwalić się certyfikatami Unii Europejskiej.

Targi lokalnej żywności podkreślają kulinarną różnorodność Polski. Organizatorzy i eksperci podkreślają, że to co wyjątkowe, to przede wszystkim unikalne i jednocześnie wypełnione tradycją receptury. Smaki Regionów opierają się o potrawy tak mięsne, jak i warzywne czy owocowe. Co istotne – tradycyjne potrawy czerpią zazwyczaj z lokalnych rynków, wspierając tym samym produkcję w gospodarstwach rodzinnych.

Warto zwrócić uwagę, że produkty lokalne stają się coraz bardziej łakomym kąskiem dla konsumenta – szukamy ich na półkach marketów, a często zaglądamy do dedykowanych sklepów regionalnych. Produkty lokalne wspierają nie tylko rolnictwo, ale także własną drobną przedsiębiorczość – pozwalają bowiem niejednokrotnie kontrolować cały proces produkcji. To także symbolika regionów – te najbardziej znane lokalne wyroby stają się wizytówką niewielkich społeczności.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o