Dowiedz się, jak osiągać wysokie plony rzepaku na stanowiskach dotkniętych kiłą kapusty

Kiła kapusty powodowana przez Plasmodiophora brassicae jest od jakiegoś czasu jedną z najgroźniejszych chorób występujących w uprawach rzepaku. Od kilku lat skutecznie szerzy się po terenie całego kraju, spędzając sen z powiek rolników. W tym roku firma Limagrain wprowadziła do swojej oferty nową odmianę, charakteryzującą się wybitną odpornością na ten patogen. A już wkrótce, bo 2 czerwca o godzinie 20:00 odbędzie się specjalne wydarzenie online z cyklu „Program Wyższych Plonów”, na którym będziemy mogli bliżej poznać tę odmianę. Portal agrofakt.pl objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Walka z kiłą kapusty nie jest łatwa, zarodniki w glebie mogą przetrwać w sprzyjających warunkach nawet do 30 lat. Problemem nie jest tylko ubogi płodozmian, gdzie rzepak uprawia się na jednym polu co 2-3 lata. Kiła kapusty występuje również na chwastach takich jak tobołki polne czy taszniki. Także ważna jest również ochrona herbicydowa wszystkich upraw. Porażenie rzepaku tą chorobą może skutkować spadkiem plonu nawet o 30%, o ile w ogóle plantacja przezimuje.

Poznaj sposób na kiłę kapusty

Już wkrótce odbędzie się spotkanie z cyklu „Program Wyższych Plonów”. Tematem tego wydarzenia będzie: „Jak osiągać wysokie plony rzepaku na stanowiskach dotkniętych kiłą kapusty?”. Zostanie omówiony problem zaprzestania uprawy rzepaku na stanowiskach, gdzie stwierdzono kiłę kapusty. Prelegenci udowodnią, że wcale tak nie musi być i można w takich miejscach osiągać stabilne i wysokie plony. Doradzą oni także czym się sugerować przy doborze odmiany i jaką najlepiej wybrać. Podczas spotkania o swoich problemach i doświadczeniach opowiedzą również rolnicy z regionów, na których kiła kapusty stanowiła ogromny problem. Swoje opinie na temat tej choroby przedstawią także eksperci między innymi prof. Marek Korbas.

Dowiedz się, jak zwiększyć swoje plony

Zobacz specjalną edycję Programu Wyższych Plonów na żywo – już 2 czerwca o godzinie 20:00 – prosto z plenerowego studia Limagrain Polska. Aby wziąć udział w darmowym wydarzeniu, zarejestruj się już dziś! LINK do rejestracji.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.8 / 5. Liczba głosów 5

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *