Przesunięty termin kontroli dywersyfikacji upraw

Zmienił się termin kontroli dywersyfikacji upraw, jakie co roku prowadzi Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zmiana terminu związana jest z przedłużeniem terminu składania wniosku o płatności do 15 czerwca. Kontrole będą więc przeprowadzane do 31 lipca br.

To, czy rolnicy faktycznie trzymają się zaleceń, co roku sprawdzają specjalne kontrole przeprowadzane przez ARiMR. Kontrolerzy sprawdzają, czy dane rośliny są faktycznie uprawiane oraz czy zajmują deklarowany odsetek gruntów ornych. Kontrole są przeprowadzane zarówno na podstawie faktycznej obecności uprawy, jak i na podstawie pozostałości pożniwnych, jakie znajdują się na polu już po zbiorach.

– Obowiązek stosowania dywersyfikacji upraw dotyczy rolników, którzy posiadają co najmniej 10 ha gruntów ornych z uwzględnieniem gruntów ornych niedeklarowanych do jednolitej płatności obszarowej – podaje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. – Praktyka dywersyfikacji upraw polega na utrzymaniu odpowiedniej liczby i powierzchni upraw na gruntach ornych w gospodarstwie rolnym w danym roku.

dywersyfikacja upraw

Obowiązek dywersyfikacji upraw dotyczy rolników, którzy posiadają co najmniej 10 ha gruntów ornych.

Termin kontroli dywersyfikacji upraw ustalony jest co roku na okres od 15 maja do 15 lipca. Jednak w tym roku, w związku z przedłużeniem terminu składania wniosku o płatności do 15 czerwca, decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi czas, w którym odbywać się będą kontrole, został przesunięty. Kontrole potrwają do 31 lipca.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *