Test polowy: sprawdzamy ciągnik Kubota M7171!

Download PDF

Firma Agromat z Braszowic, diler ciągników rolniczych marki Kubota, udostępniła naszej redakcji najmocniejszy ciągnik z nowej serii Kubota – model M7171 Premium. Flagowy model japońskiego ciągnika rolniczego testowaliśmy w warunkach polowych wspólnie z przedstawicielami forum AgroFoto.pl. Zobaczcie, jak przebiegał i jakie wyniki dał test!

Kubota M7171 to model, w którym zamontowano 4-cylindrowy silnik wysokiej pojemności o mocy 170 KM. Jest to więc najmocniejszy jak dotąd model w ofercie producenta z logo K na masce. W pierwszej kolejności naszą uwagę przyciągnęła ergonomiczna i wygodna kabina z bardzo dobrą widocznością zarówno do przodu, jak i w pozostałych kierunkach. Testowany egzemplarz wyposażony był w 12-calowy panel dotykowy, który w intuicyjny sposób umożliwiał sterowanie wszystkimi najważniejszymi funkcjami maszyny. Funkcja panelu, która wywarła na nas największe wrażenie, to możliwość kontrolowania za jego pomocą wszystkich maszyn pomocniczych wyposażonych w złącze ISOBUS. Dokładnie przyjrzeliśmy się również wyposażeniu kabiny, omawiając najciekawsze rozwiązania zastosowane w maszynie.

baner kubota

Najważniejszą kwestię, czyli to jak ciągnik sprawuje się w polu, sprawdziliśmy podczas orki z 5-skibowym pługiem marki Kverneland. Ze względu na suchy okres, warunki były trudne, ciągnik jednak bez problemu poradził sobie w takich okolicznościach. Kultura pracy 4-cylindrowego silnika japońskiego producenta pozytywnie zaskoczyła w warunkach roboczych, gdzie najlepiej widać również zalety, jakie daje ergonomiczna i wygodna kabina. Jazda po polu w tej japońskiej maszynie nie powoduje zmęczenia, co pozwala na wielogodzinną i nieprzerwaną pracę.

Wszystkie omawiane kwestie oraz to, jak nowa Kubota M7171 radzi sobie w pracach polowych, możecie obejrzeć na filmie. Zachęcamy do oglądania!

Zastanawiasz się jaki ciągnik wybrać? Ten artykuł zainteresuje Cię na pewno: Jaki ciągnik wybrać? Radzą rolnicy.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Z forum

Powiązany temat:

co sadzicie o marce kubota
Waldek7290
Błąd czujnika lub sygnału przełącznika prawego pedału hamulca
zobacz więcej »
Karol06
Wie ktoś co oznacza błąd "error 36" w ciągniku Kubota M5091?  Instrukcji nie mam aktualnie do tego ciągnika dlatego pytam, chociaż może opisu tego nie ma w instrukcji, nie wi...
zobacz więcej »
kris85s
Łożyska na koszu sprzeglowym rewersu to jest konstrukcyjnie źle zrobione za delikatne jak w samochodzie jak wymienić łożyska to jedynie na łożyska z koszykami z brązu są mocniejs...
zobacz więcej »
...
Zobacz pozostałe wpisy

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o