Ubezpieczenia rolne – pora na jesienne dofinansowanie

Ubezpieczenia rolne – pora na jesienne dofinansowanie

Wraz z początkiem jesieni 2017 ruszają kolejne ubezpieczenia upraw rolnych z dopłatami. Przeczytaj ile możesz zyskać i gdzie możesz się ubezpieczyć.

Właśnie rusza jesienny sezon na ubezpieczenia rolne z dofinansowaniem z budżetu państwa. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe dopiero szykują swoją ofertę, a inne już zaczęły sprzedaż. Gdzie możemy się ubezpieczyć?

Wielkość dopłaty zależy od klasy użytków rolnych, a także stawki ubezpieczenia za pakiet ryzyk.

Od grudnia 2016 roku dopłaty do ubezpieczeń upraw rolnych można uzyskać zawierając umowę z jednym z pięciu zakładów ubezpieczeń. Jest to skutek porozumienia Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z :

  • Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń S.A.,
  • Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”,
  • Concordią Polska Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych,
  • Pocztowym Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych,
  • InterRisk Towarzystwem Ubezpieczeń SA Vienna Insurance Group.

W tym roku z dofinansowaniem funkcjonowały już wiosenne ubezpieczenia upraw. Natomiast teraz będziemy mogli nasze uprawy ubezpieczyć od nieco innych ryzyk niż na wiosnę.

Ubezpieczenia rolne upraw z dofinansowaniem od państwa

Ubezpieczenia rolne

Zalane tereny nie przyniosą nam oczekiwanych zysków. Mając ubezpieczenie rolne możemy postarać się o uzyskanie odszkodowania (Źródło: Agrofoto.pl; użytkownik: JarekBazydlo).

Z ubezpieczeniami ruszyły już niektóre z wymienionych firm ubezpieczeniowych – m.in. Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych oraz Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. Obecnie dotacja sięga 65% i polega na pomniejszeniu składki opłacanej przez rolnika. Wielkość dopłaty zależy od klasy użytków rolnych, a także stawki ubezpieczenia za pakiet ryzyk.

O czym trzeba pamiętać?

Umowy na ubezpieczenia z dotacjami zawierane są do wyczerpania limitu dopłat na dany rok. Nie warto więc zwlekać. Ministerstwo dąży do tego, aby kwoty przeznaczane z budżetu na ten cel z roku na rok wzrastały. Być może to wreszcie sprawi, że więcej osób będzie zawierało umowy na ubezpieczenia rolne.

Modernizacja gospodarstw rolnych 2018 – rusza nabór wniosków

Od 19 lutego 2018 r. rolnicy mogą składać wnioski o dofinansowanie inwestycji z ARiMR. Jest o co się starać. Można otrzymać nawet do 500 tys. zł.

19 lutego 2018

Rekompensaty dla rolników na bioasekurację

8 mln zł w 2018 r. trafi do gospodarstw z obszarów ASF, w których zaprzestano hodowli świń. Wypłaty od 15 maja 2018 r.!

12 lutego 2018

Nowelizacja prawa łowieckiego – Jakie rozwiązania zostaną wprowadzone?

Bioasekuracja na terenie całego kraju, szacownie strat łowieckich przez niezależne komisje, godziwe odszkodowania dla rolników w najbliższym czasie!

20 lutego 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij