Ubezpieczenia rolne – pora na jesienne dofinansowanie

Download PDF

Właśnie rusza jesienny sezon na ubezpieczenia rolne z dofinansowaniem z budżetu państwa. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe dopiero szykują swoją ofertę, a inne już zaczęły sprzedaż. Gdzie możemy się ubezpieczyć?

Wielkość dopłaty zależy od klasy użytków rolnych, a także stawki ubezpieczenia za pakiet ryzyk.

Od grudnia 2016 roku dopłaty do ubezpieczeń upraw rolnych można uzyskać zawierając umowę z jednym z pięciu zakładów ubezpieczeń. Jest to skutek porozumienia Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z :

  • Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń S.A.,
  • Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”,
  • Concordią Polska Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych,
  • Pocztowym Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych,
  • InterRisk Towarzystwem Ubezpieczeń SA Vienna Insurance Group.

W tym roku z dofinansowaniem funkcjonowały już wiosenne ubezpieczenia upraw. Natomiast teraz będziemy mogli nasze uprawy ubezpieczyć od nieco innych ryzyk niż na wiosnę.

Ubezpieczenia rolne upraw z dofinansowaniem od państwa

Ubezpieczenia rolne

Zalane tereny nie przyniosą nam oczekiwanych zysków. Mając ubezpieczenie rolne możemy postarać się o uzyskanie odszkodowania (Źródło: Agrofoto.pl; użytkownik: JarekBazydlo).

Z ubezpieczeniami ruszyły już niektóre z wymienionych firm ubezpieczeniowych – m.in. Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych oraz Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. Obecnie dotacja sięga 65% i polega na pomniejszeniu składki opłacanej przez rolnika. Wielkość dopłaty zależy od klasy użytków rolnych, a także stawki ubezpieczenia za pakiet ryzyk.

O czym trzeba pamiętać?

Umowy na ubezpieczenia z dotacjami zawierane są do wyczerpania limitu dopłat na dany rok. Nie warto więc zwlekać. Ministerstwo dąży do tego, aby kwoty przeznaczane z budżetu na ten cel z roku na rok wzrastały. Być może to wreszcie sprawi, że więcej osób będzie zawierało umowy na ubezpieczenia rolne.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o