Uwaga sezon nawozowy tuż, tuż! Azot od 15 lutego?

Wprowadzony w życie, w 2018 roku „program azotowy” umożliwiał aplikację wiosenną nawozów azotowych dopiero od 1 marca. Istnieje duża szansa, że w bieżącym roku sezon nawozowy rozpocznie się już 15 lutego! 

Niestety zmiany przepisów nie są korzystne dla samych upraw oraz nie podążają za zmieniającymi się warunkami pogodowymi. Wiele organizacji rolniczych niejednokrotnie zgłaszało ten problem, co zostało zauważone przez Ministra rolnictwa. Jan Krzysztof Ardanowski podczas spotkania Zarządów Wojewódzkich Izb Rolniczych, Delegatów do Krajowej Rady Izb Rolniczych i Dyrektorów Biur, które odbyło się w dniu 20 listopad 2019 r. zapowiedział, że od wiosny będzie elastyczny termin stosowania nawozów

Tak więc aby zdążyć z aplikacją nawozów azotowych w optymalnych terminach Grupa Azoty zachęca do realizacji zakupów nawozów już teraz. W celu uniknięcia zatorów logistycznych, autoryzowane punkty handlowe Grupy Azoty zostały już wcześniej zaopatrzone w niezbędne ilości nawozów. Ma to na celu zabezpieczenie pierwszej tury zakupów przez rolników. Pamiętajmy jednak, że gwarancją pełnej dostępności asortymentowej oraz terminowości kolejnych dostaw jest realizacja sukcesywnych zakupów nawozów.

Sezon nawozowy zbliża się wielkimi krokami dlatego warto sprawdzić czy, aby napewno mamy odpowiednią ilość azotu na start.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.1 / 5. Liczba głosów 50

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *