Wypadek transportu z trzodą chlewną! Kierowca zmarł na miejscu [Aktualności]

W Woli Przedborskiej doszło do tragicznego zdarzenia – ciężarówka przewożąca trzodę chlewną uderzyła w drzewo. Kierowca pojazdu zmarł na miejscu wypadku. Dowiedz się więcej!

O czym jeszcze piszemy w dzisiejszych Aktualnościach rolniczych?

 

aktualności rolniczeNiecodzienny incydent! Bocian wbił się w szybę jadącej ciężarówki!

Na drodze krajowej nr 3 doszło do nietypowego zdarzenia. Lecący bocian wbił się z impetem w szybę jadącej cysterny. Zaskoczony kierowca nie miał szans na reakcję. – Zobaczyłem go w ostatniej chwili, jak wylatywał znad drzew rosnących przy drodze. Nie miałem już czasu na zmniejszenie prędkości, ani na żaden inny manewr. Usłyszałem jedynie potężny huk, a potem ptaka wbitego w przednią szybę – relacjonuje pan Dominik.

bocian

Lecący bocian wbił się z impetem w szybę jadącej cysterny

fot. Fotolia

Szczęście w nieszczęściu, że bocian wbił się w szybę po stronie pasażera. Kierowca zachował zimną krew, nie tracąc panowania nad pojazdem. Cysterna z ładunkiem ciekłej parafiny zmuszona była przejechać jeszcze ponad półtora kilometra, by dotrzeć do najbliższego punktu postojowego. – Kiedy zjechałem na parking […] ludzie zaczęli robić zdjęcia i mówili, że czegoś takiego jeszcze nie widzieli – opowiada pan Dominik.

Problem pojawił się, gdy trzeba było usunąć martwego ptaka. Strażacy, po których pomoc zadzwonił kierowca, stwierdzili, że to nie ich rola i odesłali zdezorientowanego mężczyznę do urzędu gminy. W końcu, po długim oczekiwaniu, bocian został wyciągnięty i zabezpieczony przez patrol drogowy.

Źródło: Gazeta Wrocławska

 

aktualności rolniczeRuszają zbiory jabłek! Ceny za owoce nie pokrywają kosztów produkcji

Na Sądecczyźnie nie brakuje terenów sadowniczych. Gospodarze z tamtejszych gmin nie mogą narzekać w tym roku na nieurodzaj, jak sami podkreślają – owoców jest zatrzęsienie. Niestety nie jest to powód do radości. Dlaczego? Zdaniem rolników przemysł przetwórczy nie przetworzy takiej ilości płodów rolnych, w związku z czym część z nich pójdzie na karmę dla zwierząt.

zbiór jabłek

Gospodarze z tamtejszych gmin nie mogą narzekać w tym roku na nieurodzaj

fot. Fotolia

Innym, nie mniej istotnym problemem jest nieopłacalność produkcji. Obecnie rozpoczyna się zbiór jabłek. Ceny owoców są bardzo niskie. Jak tłumaczy Tadeusz Gurgul, kierownik Powiatowego Biura Zespołu Doradztwa Rolniczego MODR w Krakowie – W skupie za kilogram jabłek przemysłowych można dostać 0,20 zł, za kilogram śliwki przeznaczonej do przemysłu 0,30 zł, a za kilogram gruszki – 0,40 zł. Nie, to nie żart. To ceny owoców przemysłowych. Są to ceny poniżej kosztów produkcji. 

Źródło: sadeczanin.info

 

aktualności rolniczeWypadek transportu z trzodą chlewną! Kierowca zmarł na miejscu

W Woli Przedborskiej (pow. radomszczański) doszło do tragicznego zdarzenia – ciężarówka przewożąca trzodę chlewną uderzyła w drzewo. 38-letni kierowca pojazdu zmarł na miejscu wypadku. Zginęła również część transportowanych zwierząt, wiele jest rannych, inne zaś porozbiegały się po okolicy.

transport świń

Ciężarówka przewożąca trzodę chlewną uderzyła w drzewo

fot. Fotolia

Jak podaje portal „Dzień Dobry Bełchatów” –  z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, kierowca zjechał na przeciwległy pas ruchu. Zmusił tym samym jadącego z naprzeciwka kierowcę iveco do ucieczki na pobocze. Doszło do zderzenia bocznego obu samochodów. Volvo wywróciło się i uderzyło w drzewo.

Źródło: lodz.eska.pl/ddbelchatow.pl

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *