Zasady ochrony zwierząt w woj. lubuskim

Zasady ochrony zwierząt w woj. lubuskim

W woj. lubuskim ustalono specjalny program traktujący o ochronie zwierząt. Sprawdź, jakich przepisów trzeba przestrzegać.

Zarząd Województwa Lubuskiego uchwałą Nr 79/925/15 ustalił „Program upowszechniania wśród rolników znajomości przepisów ustawy o ochronie zwierząt w województwie lubuskim na lata 2016–2020”.

Program skierowany jest do rolników i swoim zakresem obejmuje zwierzęta gospodarskie domowe, a zagadnienia w nim zawarte uwzględniają w szczególności utrzymywanie zwierząt (dobrostan), transport, ubój, uśmiercanie zwierząt oraz zabiegi lekarsko-weterynaryjne i zootechniczne wykonywane na zwierzętach.

Program można przeczytać tutaj.

Emerytura z KRUS i ZUS jednocześnie?

Zdarza się, że niektórzy z nas przechodzą z ubezpieczenia rolniczego na etat lub odwrotnie. Czy wtedy jednocześnie przysługuje nam emerytura z KRUS i ZUS?

22 października 2017

Wsparcie na rozwój nowych grup producenckich

Z punktu widzenia producentów rolnych, udział w grupie producentów oznacza stabilizację zbytu produktów, zwiększenie opłacalności produkcji.

21 października 2017

Rolne grupy producenckie – walka o przetrwanie i rozwój

Działalność ponad 1100 grup producentów rolnych w Polsce to z jednej strony powód do chwały i podziwu nad zaradnością rolników i producentów rolnych.

21 października 2017

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij