Zasady ochrony zwierząt w woj. lubuskim

Zasady ochrony zwierząt w woj. lubuskim

W woj. lubuskim ustalono specjalny program traktujący o ochronie zwierząt. Sprawdź, jakich przepisów trzeba przestrzegać.

Zarząd Województwa Lubuskiego uchwałą Nr 79/925/15 ustalił „Program upowszechniania wśród rolników znajomości przepisów ustawy o ochronie zwierząt w województwie lubuskim na lata 2016–2020”.

Program skierowany jest do rolników i swoim zakresem obejmuje zwierzęta gospodarskie domowe, a zagadnienia w nim zawarte uwzględniają w szczególności utrzymywanie zwierząt (dobrostan), transport, ubój, uśmiercanie zwierząt oraz zabiegi lekarsko-weterynaryjne i zootechniczne wykonywane na zwierzętach.

Program można przeczytać tutaj.

Krzysztof Jurgiel pozostał ministrem rolnictwa

Premier Morawiecki pozytywnie ocenił pracę resortu pozostawiając na stanowisku ministra rolnictwa. Zmiany w rządzie i nowe ministerstwa.

10 stycznia 2018

Dofinansowanie z ARiMR w 2018 roku

Maria Fajger, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mówi o pomocy dla rolników w br. i podsumowuje miniony rok.

5 stycznia 2018

Dobrostan krów mlecznych i cieląt

Dobrostan to stan harmonii pomiędzy zwierzęciem a środowiskiem, w którym przebywa. Specjaliści wskazują na powiązanie dobrostanu z wydajnością mleczną.

10 stycznia 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij