Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020. Zobacz nagranie!

Download PDF

Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020. Sprawdzamy jak przebiegają kukurydziane żniwa, jakie są plony i ceny! Zapraszamy na wideo!

Pan Paweł Woszczek zbiór kukurydzy na kiszonkę ma już za sobą. Paszy dla bydła, które hoduje nie zabraknie – tegoroczne plony okazały się lepsze od tych sprzed roku.

Plony są o 30 proc. większe na pewno. Przygotowani byliśmy na to, gdyż to widać było po kukurydzy.  Była wysoka, momentami miała bowiem 4 metry, kukurydza wyrośnięta, kolby zaziarnione – ocenia Paweł Woszczek, rolnik i  hodowca bydła z województwa lubelskiego.

Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020

W gospodarstwie pana Marcina Kopcia z województwa świętokrzyskiego praca idzie pełną parą! Tak wyglądają tzw. odrobki czyli współpraca sąsiedzka na wsi.

Ja pomagam sąsiadowi. Sąsiad później mi pomaga. Sami nie jesteśmy w stanie się bowiem wyrobić  w czasie, żeby to sprawnie zebrać.  Dlatego sobie nawzajem pomagamy, jest wtedy szybciej, łatwiej i prościej – opowiada rolnik.

Kukurydziane żniwa

Tegoroczne zbiory kukurydzy opóźniła kapryśna pogoda. Plony są zadawalające, choć jeszcze pół roku temu żniwa nie zapowiadały się tak dobrze.

Zbiór kukurydzy na kiszonkę. Przeczytaj więcej na ten temat!

kukurydziane żniwa

Zbiór kukurydzy trwa w najlepsze, a wielu rolników jest zadowolonych z tegorocznych rezultatów

fot. agrofakt.pl

Na początku kwietnia było bardzo źle, wręcz tragicznie. Później jak już posialiśmy kukurydzę to nadeszły deszcze i wszystko się poprawiło. Było na tyle dużo opadów, że rośliny bez problemu sobie poradziły. Bardzo ładnie wyrosły, plony są więc przyzwoite zarówno kukurydzy jak i wszystkich innych zbóż – mówi Marcin Kopeć.

Kukurydziane żniwa komentuje również Andrzej Rułka, rolnik z województwa lubelskiego – W tamtym roku kukurydza była słaba, susza jednak zaszkodziła roślinom. Ale w tym roku udało się je uratować, opady deszczu przyszły w ostatnim momencie i kukurydza wyrosła ładnie – cieszy się gospodarz .

Zbiory kukurydzy na ziarno

Przed nami zbiory kukurydzy na ziarno, które jeszcze na dobre nie ruszyły. Z szacunków Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych wynika, że tegoroczne zbiory kukurydzy na ziarno będą niższe od tych z roku ubiegłego i uplasują się na poziomie od 2,9 mln do 3,3 mln ton.

Obecnie cena kukurydzy utrzymuje się na poziomie od 650 do 700 zł/tonę. Natomiast kukurydza mokra oferowana jest w cenie od 400 do 450 zl/tonę.

Materiał filmowy – Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.8 / 5. Liczba głosów 6

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Z forum

Powiązany temat:

Ceny kukurydzy 2020
krzychrol
1 godzinę temu, pawel885 napisał: Kukurydza ma ten plus że jej praktycznie nie przenawozisz a odwdzięczy się plonem, dziwię się ludziom co sieją np 10ha i oszczędni...
zobacz więcej »
pawel885
7 godzin temu, motorader18 napisał: U nas kolejny rok kukurydza przebija opłacalnością wszystkie uprawy Kukurydza ma ten plus że jej praktycznie nie przena...
zobacz więcej »
kamil18fmr
te połamane to idzie jakoś kombajnem podebrać?
zobacz więcej »
...
Zobacz pozostałe wpisy

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o