Żegnamy F&N Agro… witamy Nufarm!

Zobaczcie, co chce zaoferować polskim rolnikom jeden z liderów w produkcji środków agrochemicznych: Nufarm!

Żegnamy F&N Agro… witamy Nufarm! – tak zatytułowana była ostatnia konferencja prasowa zorganizowana przez warszawską spółkę. Nie oznacza to jednak, że F&N Agro kończy swoją działalność. Wręcz przeciwnie. Stając się częścią koncernu Nufarm, chce wypłynąć na naprawdę szerokie wody.

Polska liderem

IMG_4402_hugo

Hugo Schweers, dyrektor generalny Nufarm na Europę

Rok 2015. Na świecie żyje blisko 7 mld ludzi. Połowa z nich to mieszkańcy miast – tak swoje wystąpienie rozpoczął Hugo Schweers, dyrektor generalny Nufarm na Europę. – W 2050 r. liczba ludności powiększy się do 9 mld, a w miastach – jak szacują specjaliści – żyć będzie ok. 60% populacji. Te dane pokazują, że profesjonalna produkcja żywności stanie się nie tylko jednym z priorytetów, ale także bardzo dochodowym biznesem.

I właśnie w tym biznesie miejsce dla siebie i dla naszego kraju widzi koncern Nufarm.

– Wierzymy, że Polska to bardzo istotny element w systemie światowej produkcji żywności – mówił Hugo Schweers – że ma ogromny potencjał i możliwości. I właśnie dlatego Polska jest jednym z tych krajów, na których chcemy się skupić w sposób szczególny.

IMG_4388

Nufarm to jeden ze światowych liderów w produkcji środków ochrony roślin i nasion.

Witamy Nufarm!

Nufarm to jeden ze światowych liderów w produkcji środków ochrony roślin i nasion. Spółka powstała w 1957 r. w Melbourne, w Australii, i tam – do dziś – mieści się jej główna siedziba.

W ciągu niespełna 60 lat firma stała się koncernem globalnym. Dziś swoje produkty sprzedaje w Ameryce Południowej i Północnej, a także Europie, Australii, i Azji – w sumie w 110 krajach na całym świecie, a jej roczny przychód sięga 1,8 mld euro.

– Nasza firma ma zarejestrowanych ponad 3800 produktów i 270 składników aktywnych – tłumaczył dyrektor generalny Nufarm na Europę. – Nasi eksperci opracowują nowe mieszkanki, nowe formuły tak, aby jak najlepiej wykorzystać efektywność i zaoferować rolnikowi nową, wyjątkową wartość.

Żegnamy F&N Agro

IMG_4378_manfred

Manfred Weiser, dyrektor Generalny Nufarm Polska sp. z o.o.

Spółka F&N Agro Polska obecna była na rynku od 2003 r. Zajmowała się importem produktów koncernów Nufarm i FMC Corporation. Po 12 latach współpracy obie firmy podjęły decyzję o zakończeniu joint venture. Koncern Nufarm nabył wszystkie udziały w spółce i zmienił nazwę firmy na Nufarm Polska.

– Takie zmiany były konieczne, bo chcemy być bliżej rynku i bliżej klientów, czyli rolników – mówił Manfred Weiser, dyrektor Generalny Nufarm Polska sp. z o.o. – Chcemy produkować jak najlepsze produkty przy jak najniższych kosztach.

Koncern Nufarm ma w Europie 3 fabryki: w Wielkiej Brytanii, Francji i Austrii. Jak na razie nie planuje budowy kolejnych, co wcale nie oznacza, że takie perspektywy się kiedyś nie pojawią.

– Rynek europejski w ciągu ostatnich lat systematycznie rośnie – tłumaczył dyrektor Schweers. – W 2014 jego wartość to ponad 13,5 mld euro.

IMG_4370

Spółka F&N Agro Polska obecna była na rynku od 2003 r. Zajmowała się importem produktów koncernów Nufarm i FMC Corporation.

W tym kontekście bardzo ważna jest także Polska.

– Wierzymy w to, że Polski rynek ma ogromny potencjał. Szacujemy, że wartość tego rynku wzrośnie 2-krotnie. Na razie chcemy skoncentrować się na zbożach, kukurydzy i ziemniakach – dodał Hugo Schweers. – Wiemy, że soja jest w Polsce ważna, ale – jak na razie – nie będziemy tego segmentu rozwijać.

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Komentarze

Czy poziomy wóz paszowy jest lepszy od pionowego?

Poziomy wóz paszowy to dla wielu rolników wielki znak zapytania. Czy poziomy system mieszający jest lepszy od systemu pionowego?

12 kwietnia 2017

Już na polach: słodyszek rzepakowy! Zwalczanie czas zacząć!

Na plantacjach rzepaku pojawił się słodyszek rzepakowy! Sprawdźcie, jak możecie go zwalczyć, mimo częstych zmian pogody!

11 kwietnia 2017

Traktory Kubota: japońska jakość w polu i zagrodzie!

Maszyny mogą odmówić posłuszeństwa. Jednak stawiając traktory Kubota japońska jakość pozwoli nam uniknąć tych problemów. Potwierdza to pan Michał z Gnojna.

19 kwietnia 2017