Żegnamy F&N Agro… witamy Nufarm!

Żegnamy F&N Agro… witamy Nufarm! – tak zatytułowana była ostatnia konferencja prasowa zorganizowana przez warszawską spółkę. Nie oznacza to jednak, że F&N Agro kończy swoją działalność. Wręcz przeciwnie. Stając się częścią koncernu Nufarm, chce wypłynąć na naprawdę szerokie wody.

Polska liderem

IMG_4402_hugo

Hugo Schweers, dyrektor generalny Nufarm na Europę

Rok 2015. Na świecie żyje blisko 7 mld ludzi. Połowa z nich to mieszkańcy miast – tak swoje wystąpienie rozpoczął Hugo Schweers, dyrektor generalny Nufarm na Europę. – W 2050 r. liczba ludności powiększy się do 9 mld, a w miastach – jak szacują specjaliści – żyć będzie ok. 60% populacji. Te dane pokazują, że profesjonalna produkcja żywności stanie się nie tylko jednym z priorytetów, ale także bardzo dochodowym biznesem.

I właśnie w tym biznesie miejsce dla siebie i dla naszego kraju widzi koncern Nufarm.

– Wierzymy, że Polska to bardzo istotny element w systemie światowej produkcji żywności – mówił Hugo Schweers – że ma ogromny potencjał i możliwości. I właśnie dlatego Polska jest jednym z tych krajów, na których chcemy się skupić w sposób szczególny.

IMG_4388

Nufarm to jeden ze światowych liderów w produkcji środków ochrony roślin i nasion.

Witamy Nufarm!

Nufarm to jeden ze światowych liderów w produkcji środków ochrony roślin i nasion. Spółka powstała w 1957 r. w Melbourne, w Australii, i tam – do dziś – mieści się jej główna siedziba.

W ciągu niespełna 60 lat firma stała się koncernem globalnym. Dziś swoje produkty sprzedaje w Ameryce Południowej i Północnej, a także Europie, Australii, i Azji – w sumie w 110 krajach na całym świecie, a jej roczny przychód sięga 1,8 mld euro.

– Nasza firma ma zarejestrowanych ponad 3800 produktów i 270 składników aktywnych – tłumaczył dyrektor generalny Nufarm na Europę. – Nasi eksperci opracowują nowe mieszkanki, nowe formuły tak, aby jak najlepiej wykorzystać efektywność i zaoferować rolnikowi nową, wyjątkową wartość.

Żegnamy F&N Agro

IMG_4378_manfred

Manfred Weiser, dyrektor Generalny Nufarm Polska sp. z o.o.

Spółka F&N Agro Polska obecna była na rynku od 2003 r. Zajmowała się importem produktów koncernów Nufarm i FMC Corporation. Po 12 latach współpracy obie firmy podjęły decyzję o zakończeniu joint venture. Koncern Nufarm nabył wszystkie udziały w spółce i zmienił nazwę firmy na Nufarm Polska.

– Takie zmiany były konieczne, bo chcemy być bliżej rynku i bliżej klientów, czyli rolników – mówił Manfred Weiser, dyrektor Generalny Nufarm Polska sp. z o.o. – Chcemy produkować jak najlepsze produkty przy jak najniższych kosztach.

Koncern Nufarm ma w Europie 3 fabryki: w Wielkiej Brytanii, Francji i Austrii. Jak na razie nie planuje budowy kolejnych, co wcale nie oznacza, że takie perspektywy się kiedyś nie pojawią.

– Rynek europejski w ciągu ostatnich lat systematycznie rośnie – tłumaczył dyrektor Schweers. – W 2014 jego wartość to ponad 13,5 mld euro.

IMG_4370

Spółka F&N Agro Polska obecna była na rynku od 2003 r. Zajmowała się importem produktów koncernów Nufarm i FMC Corporation.

W tym kontekście bardzo ważna jest także Polska.

– Wierzymy w to, że Polski rynek ma ogromny potencjał. Szacujemy, że wartość tego rynku wzrośnie 2-krotnie. Na razie chcemy skoncentrować się na zbożach, kukurydzy i ziemniakach – dodał Hugo Schweers. – Wiemy, że soja jest w Polsce ważna, ale – jak na razie – nie będziemy tego segmentu rozwijać.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 2

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze