ZIELEŃ TO ŻYCIE: 23 edycja międzynarodowej wystawy
Blisko 260 wystawców z 13 krajów. Tysiące roślin, sprzęt oraz środki do pielęgnacji ogrodów, technika i technologie dla producentów i wykonawców terenów zieleni, dekoracje, wydawnictwa branżowe. To wszystko można zobaczyć jednocześnie – w Warszawie na 23. Międzynarodowej Wystawie ZIELEŃ TO ŻYCIE.
Wojciech Wróblewski, współwłaściciel Gospodarstwa Szkółkarskiego na targach prezentuje się po raz kolejny.
– ZIELEŃ TO ŻYCIE to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, wymagające przygotowań i wysiłków, ale jego efekty są przeważnie wymierne – ocenia szkółkarz. – Zawsze po wystawie odnotowujemy wzrost zainteresowania naszym materiałem. Poza tym to doskonała platforma do wymiany doświadczeń i pozyskiwania nowych kontaktów i kontraktów, również zagranicznych.
Spis treści
Budzą emocje międzynarodowo!
„Obudź emocje!” – to hasło 23. edycji największej w Europie Środkowo-Wschodniej prezentacji roślin ozdobnych ZIELEŃ TO ŻYCIE. Przyjechali na nią wystawcy z Polski, Belgii, Białorusi, Chin, Danii, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec, Słowacji, Rosji, Wielkiej Brytanii i Włoch.
Już w pierwszym dniu imprezy emocji nie zabrakło – poznaliśmy zwycięzców konkursu Nowości Roślinnych 2015. Tegoroczni medaliści to: milin (za zwarty pokrój, ciemnozielone ulistnienie, czerwone kwiaty), berberys (za młode przyrosty intensywnie pomarańczowe liście ze złotą obwódką), pęcherznica (za intensywną barwę liści od pomarańczowo-czerwonych po ciemny burgund) oraz leszczyna (za czerwone liście, płaczący pokrój).
To doskonała platforma do wymiany doświadczeń i pozyskiwania nowych kontaktów i kontraktów, również zagranicznych.
Nagrody w dziedzinie techniki i technologii
Przyznano także nagrody w dziedzinie techniki i technologii. Zielonymi Laurami uhonorowano: pierwsze w Polsce wewnętrzne ramię zraszające, przeznaczone do podlewania, nawadniania i nawożenia wszystkich rodzajów upraw w cieplarniach, oraz NatuGro, biostymulator pochodzenia naturalnego, przeznaczony do produkcji roślinnej na wszystkich etapach: od fazy siewki bądź sadzonki, do produktu finalnego. Wyróżnieniem odznaczono chociażby koncept sprzedaży drzew owocowych „Staropolski ogród”, oferujący sadzonki najstarszych znanych w naszym kraju odmian.
Wydarzenie pełne pasji
– ZIELEŃ TO ŻYCIE to nie są po prostu targi. To pełne pasji wydarzenie, które skupia i propaguje idee społecznie odpowiedzialnego otaczania się roślinami. Wystawa wspiera rozwój branży i popularyzuje wiedzę poprzez szereg towarzyszących wydarzeń i aktywności – przekonuje Grzegorz Falkowski ze stowarzyszenia Związku Szkółkarzy Polskich, które jest organizatorem przedsięwzięcia.
Siedzibą wystawy jest warszawskie Expo XXI. Impreza potrwa do soboty 5 września.
Obserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco!