Agro Show 1: wielka wystawa

Agro Show 1: wielka wystawa

Agro Show to największa plenerowa wystawa rolnicza w Polsce. Każdego roku odwiedza ją ponad 120 tys. osób. Nie byłeś na Agro Show? Zobacz, co Cię ominęło.

Agro Show to największa plenerowa wystawa rolnicza w Polsce. Na 120 ha swoje produkty prezentuje ponad 800 wystawców z całego świata. Zobacz relacje z targów, które odbyły się w dniach 18–21 września.

Agro Show – największa w Polsce i jedna z największych w Europie – plenerowa wystawa rolnicza. Na 120 ha swoje produkty prezentuje ponad 800 wystawców z całego świata.

– Do Bednar każdorazowo przybywa 150 tys. osób zwiedzających bez względu na pogodę, czy jest słońce, czy pada – tutaj zawsze są tłumy – mówi Renata Arkuszewska,wiceprezes, dyr. zarządzający Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Rzeczywiście, w dniach 18–21 września, na terenie byłego lotniska wojskowego w Bednarach gości nie brakowało.

Myślę, że warto, bo warto śledzić wszystkie te rzeczy na bieżąco i jest okazja, żeby to wszystko ogarnąć, tu jest kolega z Kaliningradu – mówi jeden z uczestników targów.

Z Kalinigradu, i z wielu innych miejsc. Do Bednar przyjeżdżają rolnicy nie tylko z Polski.

Przyjeżdżają chętnie, bo tu jest mnóstwo atrakcji. Są maszyny, najnowocześniejsze maszyny. Mamy tu przegląd całego rynku, jaki funkcjonuje w Polsce. Rolnicy mają możliwość obejrzenia maszyn, nie tylko na stoiskach, ale również podczas aktywnych pokazów, prac tych maszyn nie tylko na ringu, ale na poletkach pokazowych – dodaje Renata Arkuszewska,wiceprezes, dyr. zarządzający Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Agro Show to nie tylko pokazy. To również konferencje, spotkania i konkursy. Jednym z najważniejszych jest finał ogólnopolskiej rozgrywki „Młody mechanik na medal”. By trafić do grupy finalistów potrzeba sporej wiedzy, bo konkurencja jest ogromna.

W pierwszym etapie, uczestnicy konkursu logują się na platformę internetową 3 krotnie i rozwiązują test składający się z 20 pytań. 3 krotne wejścia, komputer automatycznie sumuje punkty za prawidłowe odpowiedzi, i po tej trzeciej serii, komputer generuje listę 10 najlepszych, 10 najlepszych w konkursie. I ta 10 spotyka się tutaj na finale Agro Show – mówi Karol Wesołowski, członek komisji konkursu „Młody mechanik na medal”.

Nagrody w konkursie są naprawdę atrakcyjne. Najlepsi mogą liczyć na miesięczne stypendia i staże. Nic więc dziwnego, że niektórzy wiedzę o świecie rolniczych maszyn próbują zgłębiają od małego.

Agro Show – tradycyjnie – rozpoczyna się w piątek i trwa do niedzieli. Tu w Bednarach każdy dzień jest inny.

Piątek jest zawsze taki szkolny. Przyjeżdżają tutaj wycieczki. Dla nich szczytem ambicji jest zdobycie wiaderka jakiegoś folderu reklamowego, często niektórzy są na lekkiej banieczce, ale to rolnictwo, kiedyś trzeba odpocząć, kiedyś  trzeba się zrelaksować – mówi Irek Bieleninik.

Piękna pogoda i świeże powietrze wzmagają apetyt. Atomsferę pikniku podkreśla menu: kiełbasa z grilla, do tego przysmażane ziemniaczki, albo jak kto woli szaszłyki, czy bigos. Nic dziwnego, że do Bednar przyjeżdża się jak na imprezę.

Festyn rodzinny. Przede wszystkim dużo przyjemności dla dzieci i dla nas. I odpoczynek –Wioletta Zachmyc, rolniczka z Budzewka (woj. wielkopolskie).

Jedni myślą o odpoczynku inni o przyszłości.

Przyjechaliśmy pooglądać sprzęt. My jesteśmy akurat technik-rolnik, kiedyś tam tato może ziemię przepisze to, coś się kupi – popatrzeć, pooglądać, jak to w polu się sprawuje. Wszystko – mówi Łukasz Baguń, uczestnik Agro Show.

Jesienne zwalczanie szkodników w rzepaku. Zobacz film

Jesienne zwalczanie szkodników w rzepaku. Sprawdzamy jak preparat Inazuma 130 WG zadziałał wiosną oraz przed jakimi szkodnikami chroni nasz rzepak jesienią

23 października 2017

Nowości produktowe Intermag na 2018 rok

Sprawdź, jakie nowe preparaty trafią do oferty polskiej firmy Intermag.

23 października 2017

100 sekund – 20.10.2017

W najnowszym filmie z serii „100 sekund” dowiesz się czym zastąpić IPU oraz do czego jest nam potrzebny płot na wschodniej granicy.

21 października 2017

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij