Lasy Państwowe rozdają dziś sadzonki drzew [AKTUALNOŚCI]

Download PDF

Rusza ogólnopolska akcja sadzenia drzew. 26 kwietnia w każdym polskim nadleśnictwie są rozdawane sadzonki.

O czym jeszcze piszemy w dzisiejszych Aktualnościach rolniczych?

Umowy kontraktacyjne dla sektora owoców
Minister rolnictwa o suszy
#sadziMY las – już dziś!

Umowy kontraktacyjne dla sektora owoców

Na stronie internetowej resortu rolnictwa opublikowano projekt umowy kontraktacyjnej wraz z przedziałami cenowymi na sezon 2019. Zostały one zweryfikowane przez Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – Państwowy Instytut Badawczy. Projekt dotyczy sektora owoców. W szczególności chodzi o następujące produkty: jabłko; porzeczka do mrożenia; porzeczka na koncentrat; aronia na koncentrat; wiśnia do mrożenia; wiśnia na koncentrat; truskawka do mrożenia; truskawka na koncentrat; malina do mrożenia; malina na koncentrat.

aktualności rolnicze

Więcej informacji na stronie MRiRW. Z projektem umowy można zapoznać się tutaj.

Źródło: Ministerstwo Rolnictwo i Rozwoju Wsi

Minister rolnictwa o suszy

Choć Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie przewiduje w najbliższych dniach duże opady deszczu, zagrożenie suszą jest realne.Generalnie mamy sytuację trudną, ale może się ona jeszcze zmienić – mówił w środę Jan Krzysztof Ardanowski. Szef resortu rolnictwa zauważył, że z podobną sytuacją mamy do czynienia od lat.Kwiecień nie jest jeszcze miesiącem kryzysowym dla roślin, problemem może być maj – ocenił minister.

aktualności rolnicze

Minister odniósł się do wzrostu zbóż jarych i ozimych oraz rzepaku, który zaczął kwitnienie wcześniej niż zwykle. Jan Krzysztof Ardanowski zapewnił, że rolnicy nie zostaną bez pomocy.W ubiegłym roku udzieliliśmy rekordowej pomocy, ale jeżeli zajdzie taka konieczność, to w tym roku też to zrobimy – mówił. Procedury związane z pomocą suszową nie ulegną zmianie.
Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

#sadziMY las – już dziś!

Rusza ogólnopolska akcja sadzenia drzew. 26 kwietnia w każdym polskim nadleśnictwie są rozdawane sadzonki. Będzie je można samodzielnie zasadzić na własnym, przydomowym lub innym, gruncie. Inicjatorem akcji #sadziMY jest prezydent Andrzej Duda, który dziś wraz z małżonką przebywa w leśnictwie Jakubowo (Nadleśnictwo Rytel) – jednym z obszarów doszczętnie zniszczonych przez huragan w sierpniu 2017 roku. Mapa nadleśnictw oraz więcej informacji o samej akcji można znaleźć na stronie Lasów Państwowych.
Źródło: Lasy Państwowe

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o