Case IH: maszyna wyśle maila, że ją ukradziono

To kolejna nowość, którą wprowadza na rynek firma Case IH: dzięki systemowi AFS Connect maszyny są lepiej chronione przed kradzieżą. Jak to działa?

Ponieważ rośnie liczba kradzieży maszyn rolniczych i oleju napędowego marka Case IH ponownie opracowała kilka najnowocześniejszych rozwiązań technicznych mających zabezpieczyć maszyny rolnicze informuje biuro prasowe firmy. Jeśli stanie się coś nieplanowanego, maszyna wyśle rolnikowi… maila.

Funkcja wykrywania ruchu AFS Connect Motion Detection odtwarza każdy szczegół trasy, którą porusza się pojazd od pierwszego wykrycia ruchu, aktualizując jego położenie co 5 minut, jeżeli zmieni się ono po zadziałaniu alarmu.

biuro prasowe Case IH

System AFS Connect umożliwia uzyskanie wszystkich najważniejszych danych o stanie maszyny przez Internet. Czujnik ruchu wysyła informacje na skrzynkę e-mailową za każdym razem, gdy ciągnik lub kombajn nie pracuje, ale wciąż się porusza.

Z doświadczenia wiemy, że maszyny rolnicze często kradnie się z wykorzystaniem lawet lub przyczep niskopodwoziowych dodaje biuro prasowe Case IH. Funkcja wykrywania ruchu AFS Connect Motion Detection odtwarza każdy szczegół trasy, którą porusza się pojazd od pierwszego wykrycia ruchu, aktualizując jego położenie co 5 minut, jeżeli zmieni się ono po zadziałaniu alarmu.

Zamontowany jest także czujnik, który nadzoruje poziom paliwa w zbiorniku. Gdy ilość oleju napędowego obniży się o ponad 5%, następuje automatyczne wysłanie powiadomienia alarmowego.

case ih

Foto: AgroFoto.pl, galinek3140

System zabezpieczający działa również po odłączeniu akumulatora ciągnika. Łącze jest niezależne od stawek roamingowych i maszyna może wysyłać informacje o swoim położeniu ze wszystkich krajów Unii Europejskiej.

AFS Connect umożliwia korzystanie z szerokiej gamy danych telemetrycznych, które pomagają optymalizować pracę podczas żniw i zwiększać wydajność pracy maszyn.

System telematyczny AFS Connect w sposób ciągły rejestruje, przetwarza i przesyła dane z maszyny do specjalnego portalu internetowego. Dostęp do tych danych można uzyskać w Internecie zarówno za pomocą komputera, jak i urządzeń mobilnych jak smartfony i tablety. Daje to rolnikom i usługodawcom wgląd w najważniejsze dane maszyny w dowolnej chwili.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4 / 5. Liczba głosów 1

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Z forum
Miro010
Panowie prosiłbym o opinie na temat tych ciągników, na co zwrócić uwagę przy oględzinach ? które funkcje szczególnie sprawdzić? jak spalanie przy cięzkich robotach głownie orka ... zobacz więcej »
cyman81
Witam . Szukałem na forum ale niestety nic w tym temacie nie znalazłem... Idę z zamiarem kupna  case 795 xl 93 r z przodem. Chciałbym trochę więcej się dowiedzieć na temat t... zobacz więcej »
warchest
witam czy ktos ma jakies instrukcje obslugi czy inne rzeczy do case 5140  i podzielilby sie zdjeciem tych ze informacji z gory wielkie dzieki zobacz więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *