Cena tucznika na krajowym rynku wzrosła! To początek zwyżek?

Download PDF

Niemiecka cena tucznika pozostaje na stabilnym poziomie. Na krajowym rynku widoczna jest natomiast znacząca korekta notowań w górę. Sprawdzamy, czy w związku z otwarciem restauracji i hoteli czekają nas kolejne zwyżki cen?

cena tucznika

Cena tucznika w Niemczech jest stabilna.

fot. pixabay

Tydzień temu na niemieckiej giełdzie odnotowano dużą podwyżkę. Wszyscy, którzy spodziewali się równie znacznej zwyżki ceny w tym tygodniu mogą czuć się zawiedzeni. Krótko mówiąc: kolejnego wzrostu ceny nie ma.

Koronawirus w niemieckich ubojniach? Przeczytaj więcej!

Jaka aktualna cena tucznika w Niemczech?

Niemiecka cena tucznika w E klasie pozostała na stabilnym poziomie – nadal wynosi 1,66 euro za kilogram. Podsumowując: ta stawka obowiązywać będzie w Niemczech od 28 maja do 3 czerwca tego roku. Natomiast jak podała na swojej stronie VEZG stabilna cena w nowym tygodniu uboju to efekt tego, że niemiecki rynek wieprzowiny jest zróżnicowany podażą i popytem.

Obecnie cena odbiła się już od dna. W Niemczech – po dużej obniżce z 1,90 do 1,60 euro/kg tydzień temu cena uplasowała się na poziomie 1,66 euro za kg. Teraz pozostaje na stabilnym poziomie  – informuje Aleksander Dargiewicz z KZP-PTCH (Pol-Pig).

Korekta ceny tucznika w górę

Na jakim poziomie utrzymuje się natomiast cena tucznika na krajowym rynku? W Polsce widoczna jest znacząca korekta ceny w górę. Notowania poszybowały, zaczynają bowiem oscylować od 6,60 do 7 zł/kg (wbc).

Jak podaje Krajowy Związek Pracodawcow-Producentów Trzody Chlewnej (Pol-Pig) jeśli odmrażanie gospodarek w wielu europejskich państwach będzie przebiegać w sposób planowy, a restauracje i hotele zaczną na nowo działać – można liczyć na kolejne wzrosty cen. Zwyżkom sprzyjać będzie również efekt sezonowości – latem zwykle spożycie wieprzowiny zwiększa się ze względu na sezon grillowy.

Źródło: VEZG/KZP-PTCH/AgroFakt

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.4 / 5. Liczba głosów 7

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Z forum

Powiązany temat:

Ceny trzody chlewnej 2020
6465
To on kto był?  Nie ten co gania żeby było zrobione?  
zobacz więcej »
sabuliga
57 minut temu, ws71 napisał: W ciągu 24 h będziesz miał zakaz sprzedaży i sam biegiem polecisz żeby przyjechali łaskawie i przeprowadzili kontrolę przerabiany temat...
zobacz więcej »
ws71
45 minut temu, sabuliga napisał: nie wpuszcze dziada na podworko i nic mi nie zrobia W ciągu 24 h będziesz miał zakaz sprzedaży i sam biegiem polecisz żeby...
zobacz więcej »
...
Zobacz pozostałe wpisy

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o