Cena za rzepak 2020 pod koniec sierpnia – nadal wyraźny spadek?

W porównaniu z końcem lipca cena za rzepak 2020 zwykle spada poniżej 1600 zł. Tylko nieliczne skupy oferują wyższą cenę, inne natomiast na chwilę obecną nie przyjmują rzepaku wcale. Sprawdźmy więc który punkt skupu oferuje najwyższą cenę.

Najwyższa cena za rzepak 2020 od Zakłady Tłuszczowe Kruszwica

Z analizowanych przez nas punktów skupu wynika, że najlepszą cenę (1650 zł) za rzepak rolnicy mogą uzyskać w województwie kujawsko – pomorskim. Najwyższą cenę w tym przypadku oferują Zakłady Tłuszczowe ,,Kruszwica” S.A. Powyższa cena jest jednocześnie niższa o 30 zł, niż na początku sierpnia. 

Sprawdź i porównaj! Cena rzepaku

Rzepak za 1590 – 1620 zł w trzech skupach

Niewiele mniej za rzepak zrównoważony (1620 zł) oferują Fermy Woźniak w punktach skupu znajdujących się w Lasocicach i w Kleczewie (woj. wielkopolskie). Natomiast w pozostałych skupach tej firmy cena za rzepak wynosi 1600 zł za tonę.

Za taką samą cenę rolnicy mogą sprzedać rzepak w firmie Agro As. Rzepak z tegorocznych zbiorów za 1590 zł – taką cenę oferuje za to firma Osadkowski.

Cena za rzepak 2020 – zwykle mniej niż 1600 zł

Niektóre punkty przyjmują rzepak za jeszcze niższą cenę. Dotyczy to m.in. Przedsiębiorstwa Zbożowo – Młynarskiego ,,PZZ” w Stoisławiu (woj. zachodniopomorskie), które za rzepak wypłaca 1580 zł. 

Niską cenę za rzepak (1530 zł) oferuje także firma Ziarn-Pol (woj. pomorskie). Oferowana przez nich cena jest niższa aż o 120 zł od kwoty, którą oferowali na początku miesiąca.

Skup rzepaku wstrzymany

Jak udało nam się ustalić podczas rozmowy telefonicznej firma Golpasz (woj. kujawsko- pomorskie) na chwilę obecną nie przyjmuje rzepaku w swoim punkcie skupu.

Rynek roślin oleistych według resortu rolnictwa

Analizę cen zakupu nasion rzepaku w zakładach tłuszczowych prowadzi także MRiRW. Z notowań rynku roślin oleistych wynika, że najwyższa cena za rzepak 2020 (1635 zł) pojawiła się 16 sierpnia br. Natomiast, najmniej za rzepak można było otrzymać 18 sierpnia br. – 1574 zł.

Jeśli chodzi o cenę oleju rzepakowego rafinowanego, to najwyższa cena wynosiła 3614 zł, a najniższa – 3389 zł.

Z analizy przygotowanej przez MRiRW wynika, że średnia krajowa cena sprzedaży netto śruty rzepakowej wynosiła maksymalnie 857 zł za tonę. Cena za makuch rzepakowy w analizowanym okresie nie przekroczyła za to kwoty 914 zł za tonę.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 2

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Konferencja dla Hodowców Bydła i Producentów MlekaPrzeczytaj Sprawdź terminy

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *