Ceny czereśni 2020 rekordowo wysokie? Sprawdź!

Ceny czereśni 2020 będą horrendalnie wysokie? Internet aż huczy, że kilogram tych owoców kosztuje nawet 70 zł/kg! Czy to zapowiedź sezonu z rekordowymi cenami owoców?

ceny czereśni 2020

Czereśnie nawet po 70 zł za kg?

fot. pixabay

Na Twitterze pojawiło się zdjęcie rekordowo drogich czereśni. Wynika z niego, że były one sprzedawane na Hali Mirowskiej za 70 zł/kg!

Ceny czereśni 2020 poszybowały!

Pod postem posypała się fala komentarzy. Komentujący nie kryli zdziwienia. Pisali, że za tę cenę to warto zjeść nie tylko czereśnie ale również pestki. Inni sugerowali „nie ma przymusu jeść czereśni, nie muszą być one dla każdego”.

ceny czereśni 2020

Sprawdzamy, czy ceny czereśni 2020 będą rekordowo wysokie!

fot. pixabay

Nad zdjęciem rekordowo drogich czereśni zabrakło wyjaśnienia, czy to owoce krajowe czy importowane.  Jednak producenci czereśni, którzy postanowili wypowiedzieć się pod postem przyznali, że mogą być one w tym roku towarem ekskluzywnym.  „Czereśnie mogą być drogie, u mnie słabo zawiązały, mało będzie” – napisał jeden z nich.

Owoce będą rekordowo drogie?

Również w rozmowie z nami producenci czereśni potwierdzają, że tegoroczny sezon może okazać się sezonem rekordowo drogich owoców. Ich zdaniem ceny czereśni 2020 mogą osiągnąć jednak nie 70 zł/kg a 50 zł/kg. Trochę mniej, ale nadal bardzo drogo! Czy to aby nie przesadzone prognozy?

Ceny owoców w tym sezonie mogą być wysokie, choć nie wiem czy prognoza aż tak wysokich cen czereśni jest trafiona. Ceny owoców będą zależały od strat wynikających z przymrozków, od tego czy będzie susza – i dalszego przebiegu pogody – ocenia Mirosław Maliszewski ze Związku Sadowników RP.Ale to nie wszystko. Ceny będą też zależeć od tego czy do pracy przy zbiorach przyjadą pracownicy ze Wschodu. Jeśli siły roboczej będzie brakowało możemy się spodziewać tego, że owoce będą drogie. Dotyczyć to będzie nie tylko czereśni, ale też truskawek, malin,  borówki amerykańskiej  podkreśla.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.3 / 5. Liczba głosów 10

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Z forum
Powiązany temat: Czereśnie
Gość
Bardzo fajny artykuł 🤗 ,, Ważną zasadą przy zakładaniu sadu czereśniowego jest dobieranie gatunku i odmian do istniejącego klimatu, oraz wybór korzystnego stanowiska. Drzewa ... zobacz więcej »
Gość
Siatkę zmieniają niby co 10lat, ale ciekawe jak to wygląda gdy zacznie silnie wiać🤔    zobacz więcej »
Gość
Lektura na wieczór http://www.sadnowoczesny.pl/artykuly/porady-dla-sadownikow/intensywna-uprawa-czeresni/ zobacz więcej »

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *