Jakie ceny czereśni w tym sezonie?

Download PDF

To będzie dobry sezon dla plantatorów owoców! Na Rynku Hurtowym w Broniszach pojawiły się już pierwsze polskie czereśnie – wczesna odmiana Rivan. A jakie są ceny czereśni?

Czereśni w tym roku nie zabraknie, to dobra informacja dla wszystkich, którzy są spragnieni tych owoców, po ubiegłorocznej niskiej ich podaży – podaje Małgorzata Skoczewska z Rynku Hurtowego w Broniszach.

Ceny czereśni

ceny czereśni

Zawiązywanie owoców w sadach jest bardzo dobre – donoszą sadownicy.

W sprzedaży pojawiła się już wczesna odmiana czereśni – Rivan. Charakteryzuje się ciemnoczerwoną skórką i dużą odpornością na mróz. W ofercie Rynku Hurtowego w Broniszach kilogram pierwszych tegorocznych polskich czereśni sprzedawany jest w cenie od 4,5 do 9 złotych.

Sezon na plusie?

Plantatorzy owoców ze spokojem oczekują nadchodzącego sezonu. – Zawiązywanie owoców w sadach jest bardzo dobre. Wszystko wskazuje na to, że to będzie udany rok dla plantatorów owoców. Spodziewamy się, że zbiory będą udane, a owoców w tym roku nie zabraknie – cieszy się Krystyna Sulima ze Śląska.

Nie ma komu zebrać owoców

Jak już pisaliśmy na naszym portalu, największym problemem sadowników w tym sezonie jest… brak chętnych do pracy przy zbiorach owoców. A to powinno odbić się na cenach oferowanych rolnikom w skupie.

Przeczytaj więcej o tym, jakie problemy z zatrudnieniem pracowników sezonowych mają sadownicy

Ceny w skupach będą wyższe?

ceny czereśni

Dużym zainteresowaniem kupujących cieszą się truskawki i maliny. Ceny truskawek plasują się na poziomie od 3 do 6 zł/kg, a ceny malin od 45 do 55 zł/g. Ceny czereśni wynoszą od 4,5 do 9 zł/kg.

Koszty produkcji owoców w tym sezonie poszły znacznie w górę. W dużej mierze to efekt podniesienia przez sadowników stawek pracownikom sezonowym. Mamy nadzieję, że ceny proponowane plantatorom w skupach będą w tym roku również wyższe – uważa Krystyna Sulima.

Co z truskawkami i malinami?

Polskie truskawki są obecnie oferowane w cenie od 3 do 6 złotych za kilogram. Dostawy truskawek z kraju wyparły już owoce importowane. Nadal utrzymuje się bardzo wysoka cena malin. Te owoce są sprzedawane od 50 do 62 złotych za kilogram.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o