Ceny słomy z tegorocznych zbiorów?

Download PDF

Wielu rolników sprawdza na bieżąco ceny słomy z tegorocznych zbiorów. Na ile wyceniają ją sprzedający?

Ceny słomy

Od czego zależy cena?

Gospodarstwa nie posiadające hodowli lub też mających nadwyżkę słomy chętnie sprzedają gotowy, sprasowany surowiec. Cena jest uzależniona m.in. od wielkości (objętości) balota, ale także od rodzaju (z jakiego zboża?) oraz roku produkcji – w najlepszej cenie można sprzedać tegoroczny materiał. Ważne jest także czy sprzedający oferuje własny transport czy też – jak to zazwyczaj bywa – jest on po stronie kupującego.

słoma w balotach

Ceny słomy w 2017 bardzo zróżnicowane

Surowiec sprzedawajmy do sprawdzonych handlarzy, którzy nie mają problemów  z wypłacalnością

Na portalach możemy znaleźć ogłoszenia dotyczące sprzedaży słomy po kombajnie – prasowanie, zbiór balotów i transport należą w całości do kupującego. Ceny? Ok 25 zł/ balot. Przy czym podkreślmy – całość prac pozostaje po stronie kupującego.

Cena za gotowego balota 120 x 120 cm to na portalach ogłoszeniowych około 40 – 60 zł/balot. Cena za tonę waha się od 120 zł do około 200 zł/t – choć i od tych wartości są dość znaczne wahania.

Grunt to sprawdzony handlarz

Pamiętajmy przy sprzedaży słomy o ważnych aspektach. Surowiec sprzedawajmy do sprawdzonych handlarzy, którzy nie mają problemów  z wypłacalnością. Jeśli firma skupująca sama prasuje słomę to niech deklaruje także jej szybki zbiór z pola, aby nie blokować stanowiska pod uprawę i kolejne zasiewy. Jeśli handlarz nie płaci gotówką podpisujmy stosowne umowy w których czarno na białym zadeklaruje nam termin płatności.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o