Co myślą rolnicy o konferencji Blattin?

To już czwarty dzień konferencji firmy Blattin. Dzisiaj gościmy w Grajewie w woj. podlaskim. Tym razem w wydarzeniu uczestniczy blisko 170 osób, głównie z gospodarstw położonych na terenie tego województwa.

W przerwach między poszczególnymi blokami części teoretycznej zapytaliśmy zebranych na sali hodowców, co sądzą o niniejszej inicjatywie. Zgodnie mówią, że warto odwiedzać tego typu wydarzenia, zdobywać na nich praktyczną wiedzę i wdrażać ją w swoich gospodarstwach.

relacja z konferencji - dzień 4

Wykłady prof. dra hab. Zygmunta Kowalskiego cieszą się olbrzymią popularnością wśród rolników.

Przyjechałem tutaj wzbogacać swoją wiedzę. Staram się rozwijać, więc jeśli tylko jest okazja, żeby skorzystać z takich wykładów, czy jakichś dłuższych wyjazdów, to wyjeżdżam. Niestety w okresie letnim, gdy są wzmożone prace, rezygnujemy z jakichkolwiek konferencji i ogarniamy swoje stado, mierząc się z problemami w gospodarstwie. Zima natomiast sprzyja uczeniu się. W tym miesiącu jestem już na 4 konferencji – opowiada Łukasz Krakowski, główny zootechnik na fermie 120 krów mlecznych.Wykłady profesora Kowalskiego są niezwykle cenne, jest to jeden z lepszych fachowców w branży, który nie dość że przystępnie wykłada teorię, to robi to w sposób przyjemny, przez co łatwiej się z tej wiedzy korzysta. Jest to jeden z głównych powodów, dla których biorę udział w tej konferencji. Do tego zdobyta tu wiedza jest niezwykle przydatna. Poruszany dzisiaj problem zmienności składu TMR-u jest w naszym gospodarstwie wałkowany od roku. Konferencje się bardzo w tym przydają, staramy się uczyć na błędach cudzych, a nie swoich – podkreśla.

relacja z konferencji - dzień 4

Prof. dr hab. Zygmunt Kowalski z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie mówił m.in. o odpowiednim przygotowywaniu TMR-u.

Przyjechałem na konferencję z powodu wystąpienia profesora Kowalskiego, którego artykuły czytam od kilku lat. Zawsze korzystam z zawartych w nich rad – dodaje Szymon Statkiewicz, prowadzący gospodarstwo rolne na terenie pow. sejneńskiego (woj. podlaskie). Jego stado liczy 220 szt. krów, w tym 90 krów dojnych.

Hodowca z dumą chwali się również sprzętem, jakim dysponuje w swoim gospodarstwie: – Posiadam wóz paszowy w systemie poziomym. Wykonuje on ponad 60% prac przy obsłudze krów dojnych. Jestem z niego bardzo zadowolony.

Wraz z panem Szymonem i innymi uczestnikami wydarzenia udajemy się teraz na testy polowe. Relacja wkrótce!

Jeśli ominęły Was relacje z poprzednich dni konferencji, znajdziecie je tutaj:

Jeśli natomiast zaznajamiacie się z wydarzeniem już po jego zakończeniu, tu znajdziecie relację z ostatniego dnia:

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *