Konferencji firmy Blattin ciąg dalszy

Konferencji firmy Blattin ciąg dalszy

Za nami już dwie konferencje firmy Blattin, które odbywają się na terenie całej Polski. Dzisiaj gościmy w Nakle nad Notecią.

Za nami już dwie konferencje firmy Blattin, które odbywają się na terenie całej Polski. Dzisiaj gościmy w Nakle nad Notecią.

Mimo niesprzyjającej aury (opadów deszczu), sala wypełniona jest po brzegi hodowcami z województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Na listę obecności wpisały się aż 204 osoby, przez co organizatorzy byli zmuszeni dostawiać dodatkowe krzesła. Dzisiejsza konferencja, podobnie jak poprzednie, składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

Chcemy poprzez nasze konferencje pokazać działanie systemu poziomego i zwrócić szczególną uwagę na czas mieszania, który jest dużo krótszy, a to się wiąże z kosztami, które mamy mniejsze.

Andrzej Mirek, dyrektor firmy Blattin

Część teoretyczną zapowiedział pan Andrzej Mirek, dyrektor firmy Blattin Polska, który podkreślał, że warto zwrócić uwagę na maksymalne i optymalne wykorzystanie homogennej mieszanki TMR w skarmianiu zwierząt, wspomagając się nowoczesnymi wozami paszowymi.

Chcemy poprzez nasze konferencje pokazać działanie systemu poziomego i zwrócić szczególną uwagę na czas mieszania, który jest dużo krótszy, a to się wiąże z kosztami, które mamy mniejsze – powiedział Andrzej Mirek.

Tak jak w przypadku poprzednich spotkań z cyklu, część teoretyczną poprowadził prof. dr hab. Zygmunt Kowalski. Z wystąpienia eksperta hodowcy mogli się m.in. dowiedzieć, jak wyprodukować dobrej jakości TMR. Wykład cieszył się olbrzymim zainteresowaniem – po każdym poruszanym temacie wywiązywała się gorąca dyskusja.

Drugi wykład będzie dotyczył porównania pionowego i poziomego systemu tnąco-mieszającego. Ten wykład poprowadzi Dariusz Szopa, dyrektor działu Blattin Technika. Po jego zakończeniu hodowcy udadzą się do Minikowa na teren Rolniczego Zakładu Doświadczalnego Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy, oddział w Minikowie, by tam przyjrzeć się maszynom przy pracy.

***

Relacje z innych dni konferencji znajdziecie tutaj:

5

Wybrane dodatki paszowe dla świń

Istnieje wiele grup dodatków paszowych, które wykazują działanie przeciwbakteryjne i nie należą do grupy antybiotykowych. Sprawdź!

11 marca 2018

Inspekcja Weterynaryjna żąda podwyżek

Deficyt kadr, niskie zarobki i ogrom pracy sprawiają, że sytuacja w Inspekcji Weterynaryjnej robi się coraz trudniejsza.

20 marca 2018

Padły dzik – co zrobić, jak się na niego natkniesz?

Padły dzik jest bardzo dużym zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio się zachować, kiedy się na niego natkniemy.

6 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij