Konferencji firmy Blattin ciąg dalszy

Za nami już dwie konferencje firmy Blattin, które odbywają się na terenie całej Polski. Dzisiaj gościmy w Nakle nad Notecią.

Mimo niesprzyjającej aury (opadów deszczu), sala wypełniona jest po brzegi hodowcami z województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Na listę obecności wpisały się aż 204 osoby, przez co organizatorzy byli zmuszeni dostawiać dodatkowe krzesła. Dzisiejsza konferencja, podobnie jak poprzednie, składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

Chcemy poprzez nasze konferencje pokazać działanie systemu poziomego i zwrócić szczególną uwagę na czas mieszania, który jest dużo krótszy, a to się wiąże z kosztami, które mamy mniejsze.

Andrzej Mirek, dyrektor firmy Blattin

Część teoretyczną zapowiedział pan Andrzej Mirek, dyrektor firmy Blattin Polska, który podkreślał, że warto zwrócić uwagę na maksymalne i optymalne wykorzystanie homogennej mieszanki TMR w skarmianiu zwierząt, wspomagając się nowoczesnymi wozami paszowymi.

Chcemy poprzez nasze konferencje pokazać działanie systemu poziomego i zwrócić szczególną uwagę na czas mieszania, który jest dużo krótszy, a to się wiąże z kosztami, które mamy mniejsze – powiedział Andrzej Mirek.

Tak jak w przypadku poprzednich spotkań z cyklu, część teoretyczną poprowadził prof. dr hab. Zygmunt Kowalski. Z wystąpienia eksperta hodowcy mogli się m.in. dowiedzieć, jak wyprodukować dobrej jakości TMR. Wykład cieszył się olbrzymim zainteresowaniem – po każdym poruszanym temacie wywiązywała się gorąca dyskusja.

Drugi wykład będzie dotyczył porównania pionowego i poziomego systemu tnąco-mieszającego. Ten wykład poprowadzi Dariusz Szopa, dyrektor działu Blattin Technika. Po jego zakończeniu hodowcy udadzą się do Minikowa na teren Rolniczego Zakładu Doświadczalnego Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy, oddział w Minikowie, by tam przyjrzeć się maszynom przy pracy.

***

Relacje z innych dni konferencji znajdziecie tutaj:

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *