Co dają stypendia pomostowe?

Download PDF

Program zainicjowany został w 2002 r. przez naszego partnera, Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

W odpowiedzi na istotny problem społeczny, jakim jest wyraźna dysproporcja w dostępie do studiów między młodzieżą mieszkającą na wsi i w miastach. Co jednak tak naprawdę dają stypendia pomostowe?

Stypendia dla młodych

Program skierowany jest do ambitnych i zdolnych maturzystów z małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą podjąć naukę na wyższych uczelniach. Program, poprzez ufundowanie stypendium na I rok studiów, wspiera młodych ludzi podejmujących studia i stanowi furtkę do rozbudowanego systemu stypendialnego na kolejne lata studiów. Stypendyści, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, mają szansę uzyskać wsparcie na kolejnych latach studiów.

Wszyscy nasi absolwenci pochodzą ze wsi i miasteczek, gdzie nie każdą rodzinę stać na wysłanie dziecka na studia.

Zofia Sapijaszka, Zastępca Dyrektora Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości

Co możesz zyskać dzięki stypendium?

Niedawno robiliśmy badania wskaźnika zatrudnienia wśród naszych absolwentów i wyniki okazały się lepsze, niż przypuszczaliśmy. Wszyscy nasi absolwenci pochodzą ze wsi i miasteczek, gdzie nie każdą rodzinę stać na wysłanie dziecka na studia. Stypendia dają im szansę nie tylko na rozpoczęcie nauki, ale też otwiera drzwi do kolejnych dotacji, dzięki którym będą mogli zakończyć edukację. Otwieramy furtkę, dzięki której młodzież otrzymuje szansę na karierę w wymarzonym zawodzie – mówi Zofia Sapijaszka, Zastępca Dyrektora Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości.

Cel Programu

Program Stypendiów Pomostowych powstał w odpowiedzi na istotny problem społeczny, jakim była wyraźna dysproporcja w dostępie do studiów między młodzieżą mieszkającą na wsi i w miastach.

Organizatorzy Programu

Obecnie administratorem Programu jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości z Łodzi, która w imieniu Partnerów i organizacji współpracujących, zarządza programem. Natomiast jego inicjatorem była Agencja Nieruchomości Rolnych wraz z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o