Co dają stypendia pomostowe?

Co dają stypendia pomostowe?

Program stypendiów pomostowych został zainicjowany w 2002 r. przez naszego partnera, Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Program zainicjowany został w 2002 r. przez naszego partnera, Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

W odpowiedzi na istotny problem społeczny, jakim jest wyraźna dysproporcja w dostępie do studiów między młodzieżą mieszkającą na wsi i w miastach. Co jednak tak naprawdę dają stypendia pomostowe?

Stypendia dla młodych

Program skierowany jest do ambitnych i zdolnych maturzystów z małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą podjąć naukę na wyższych uczelniach. Program, poprzez ufundowanie stypendium na I rok studiów, wspiera młodych ludzi podejmujących studia i stanowi furtkę do rozbudowanego systemu stypendialnego na kolejne lata studiów. Stypendyści, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, mają szansę uzyskać wsparcie na kolejnych latach studiów.

Wszyscy nasi absolwenci pochodzą ze wsi i miasteczek, gdzie nie każdą rodzinę stać na wysłanie dziecka na studia.

Zofia Sapijaszka, Zastępca Dyrektora Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości

Co możesz zyskać dzięki stypendium?

Niedawno robiliśmy badania wskaźnika zatrudnienia wśród naszych absolwentów i wyniki okazały się lepsze, niż przypuszczaliśmy. Wszyscy nasi absolwenci pochodzą ze wsi i miasteczek, gdzie nie każdą rodzinę stać na wysłanie dziecka na studia. Stypendia dają im szansę nie tylko na rozpoczęcie nauki, ale też otwiera drzwi do kolejnych dotacji, dzięki którym będą mogli zakończyć edukację. Otwieramy furtkę, dzięki której młodzież otrzymuje szansę na karierę w wymarzonym zawodzie – mówi Zofia Sapijaszka, Zastępca Dyrektora Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości.

Cel Programu

Program Stypendiów Pomostowych powstał w odpowiedzi na istotny problem społeczny, jakim była wyraźna dysproporcja w dostępie do studiów między młodzieżą mieszkającą na wsi i w miastach.

Organizatorzy Programu

Obecnie administratorem Programu jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości z Łodzi, która w imieniu Partnerów i organizacji współpracujących, zarządza programem. Natomiast jego inicjatorem była Agencja Nieruchomości Rolnych wraz z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.

Jakie są ceny owoców?

Jakich cen owoców można spodziewać się na rynku w najbliższym czasie? Czy wzrost cen owoców utrzyma się w kolejnych miesiącach 2018 r.?

17 kwietnia 2018

Drifterzy w akcji!

Drifting, czyli jazda w kontrolowanym ślizgu to wspaniałe widowisko! Sprawdź, co o swojej pasji opowiada nam miłośniczka tego sportu.

15 kwietnia 2018

Eksport drobiu – jak kształtują się ceny?

Gdzie opłaca się eksportować polskie przetwory drobiowe? Jakie są nowe rynki zbytu drobiu?

15 kwietnia 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij