Setki stypendiów do wzięcia: dla kogo stypendium pomostowe?

Setki stypendiów do wzięcia: dla kogo stypendium pomostowe?

Studenci I roku studiów mogą ubiegać się stypendium pomostowe. Kto ma szansę otrzymać 5 tys. zł stypendium?

Studenci I roku studiów mogą ubiegać się stypendium pomostowe. Kto ma szansę otrzymać 5 tys. zł stypendium?

Program Stypendiów Pomostowych oferuje wsparcie finansowe na I rok i dalsze lata studiów. Skierowany jest do osób, które dostaną się na I rok studiów dziennych, osiągają dobre wyniki w nauce, mieszkają w małych miejscowościach, pochodzą z niezamożnych rodzin oraz spełniają 1 z 4 warunków:

  • pochodzą z rodziny byłego pracownika PGR,
  • byli finalistami olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej,
  • są wychowankami rodziny zastępczej albo państwowego domu dziecka lub są członkami rodzin wielodzietnych,
  • mają rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej (NGO – non governmental organisation).

Bez struktur organizacyjnych Agencji trudno byłoby dotrzeć do środowiska wiejskiego, a w dodatku ustalić wywodzenie się kandydata ze środowiska popegeerowskiego.

Zofia Sapijaszka, Zastępca Dyrektora Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości

Stypendia dla studentów i doktoratów

W następnym roku akademickim ok. 1200 studentów i doktorantów otrzyma stypendia oraz możliwość udziału w warsztatach i stażach, w tym ok. 800 studentów otrzyma stypendia na I rok studiów mówi Zofia Sapijaszka, Zastępca Dyrektora Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości. Tegoroczni maturzyści mogą otrzymać wsparcie finansowe w formie stypendium w wysokości 5 tys. zł. Stypendium wypłacane jest w 10 miesięcznych ratach po 500 zł (od października do lipca). Stypendyści, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, mają szansę uzyskać wsparcie w kolejnych latach edukacji.

Wniosek o stypendium

Wnioski o stypendium należy wypełnić – podobnie jak w ubiegłym roku – online w terminie od 1 lipca do dnia 17 sierpnia do godziny 16.00 na formularzach dostępnych na stronie internetowej www.stypendia-pomostowe.pl.  Następnie wydrukowany wniosek wraz z załącznikami kandydaci muszą przekazać do odpowiedniego Oddziału Terenowego ANR do dnia 24 sierpnia br.

stypendium pomostowe

W ciągu 14 edycji Programu przyznano łącznie 19 510 stypendiów.

Agencja Nieruchomości Rolnych

W programie uczestniczy także Agencja Nieruchomości Rolnych.

Bez struktur organizacyjnych Agencji trudno byłoby dotrzeć do środowiska wiejskiego, a w dodatku ustalić wywodzenie się kandydata ze środowiska popegeerowskiego dodaje Zofia Sapijaszka. To Agencja dokonuje pierwszej weryfikacji kandydatów na stypendystów.

Sukces Programu Stypendiów Pomostowych

Warto dodać, że w ciągu 14 edycji Programu przyznano łącznie 19 510 stypendiów, w tym ponad 14 100 stypendiów na I rok studiów. W gronie laureatów stypendiów na I rok, maturzystów z rodzin popegeerowskich było łącznie prawie 8200. Od początku trwania Programu jego Fundatorzy przeznaczyli na stypendia pomostowe 92 mln zł.

Komentarze

  1. za mało mówi się o niebezpieczenstwach zwiazanych z kleszczami! takie male, takie niepozorne, a potrafia bardzo bardzo namieszac w zdrowiu! trzeba zachowywyac zdrowy rozsadek, odpowiednio sie ubierac i ZASZCZEPIC! cała ta antyszczepionkowa histeria wyrządza wiecej krzywdy niz pozytku…

Jakie są ceny owoców?

Jakich cen owoców można spodziewać się na rynku w najbliższym czasie? Czy wzrost cen owoców utrzyma się w kolejnych miesiącach 2018 r.?

17 kwietnia 2018

Nie będzie mandatów za brak dokumentów auta!

Jakie są planowane zmiany w przepisach o ruchu drogowym i kiedy zaczną obowiązywać?

19 kwietnia 2018

Gazociąg na polu, a interes rolnika

Jeśli na naszym polu zaplanowano budowę gazociągu, należy nam się wynagrodzenie za "użyczenie" ziemi na ten cel i odszkodowanie za straty.

15 kwietnia 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij