Tak dla drobiu: sytuacja w 2016 r.

Tak dla drobiu: sytuacja w 2016 r.

Rok 2015 zakończył się przyrostem produkcji drobiu o blisko 10%. Jak będzie wyglądać sytuacja tego rynku w 2016?

Rok 2015 zakończył się przyrostem produkcji drobiu o blisko 10% w stosunku do poprzedniego. Jak jednak będzie wyglądać ten rynek w rozpoczynającym się właśnie roku 2016?

Radiowa Jedynka informuje, że Polska umacnia się na pozycji lidera na rynku drobiu w Unii Europejskiej. Drób stał się najpopularniejszym mięsem w Unii, która też jest głównym kierunkiem polskiego eksportu. Na jego korzyść przemawia również cena drobiu oraz łatwość jego przygotowania.

Dla producentów powoli otwierają się także inne rynki zbytu. Pod koniec ubiegłego roku do kraju przyjechali weterynarze z Chińskiej Republiki Ludowej. Ich celem była akredytacja kolejnych zakładów. Polska jest jednym z państw, które mają bezpośredni dostęp do sprzedaży w tamtym regionie. Łukasz Dominiak, dyrektor Krajowej Rady Drobiarstwa w wypowiedzi do Porannych rozmaitości prognozował, że utrzymany zostanie trend w krajowej produkcji drobiu.

Na koniec warto dodać, że na akredytację polscy przedsiębiorcy czekają w takich państwach jak: Arabia Saudyjska, RPA czy Tajwan.

Jazz Scifresh to smakowity jabłkowy raj dla podniebienia

Jazz jest bardzo smaczne i ma przy tym stosunkowo intensywny smak miąższu z niewielkim dodatkiem posmaku gruszki, oraz niską kwasowością.

14 października 2017

Zbiór jabłek – wyzwanie dla sadowników

Zbiór jabłek to dzisiaj duży koszt dla sadowników. Stawki 13 zł brutto za godzinę pracy są nieatrakcyjne.

7 października 2017

Ubezpieczenie upraw rolnych z dopłatą – znamy limit na 2018 rok

Państwo zaproponowało budżet na ubezpieczenie upraw rolnych z dopłatą w 2018 roku. Na jak wysokie dofinansowanie możemy liczyć tym razem?

16 października 2017

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij