Drony mają wspomóc starzejących się rolników! [Aktualności]

Jak wiadomo, praca na roli to ciężki kawałek chleba. Nierzadko trzeba wykazać się siłą, doświadczeniem i wytrwałością. Z pomocą starzejącym się gospodarzom wychodzą Japończycy. Sprawdź, co wymyślili! 

O czym jeszcze piszemy w dzisiejszych Aktualnościach rolniczych?

 

aktualności rolniczeWeekend za pół ceny w agroturystyce

Polska Organizacja Turystyczna po raz kolejny jest organizatorem akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Inicjatywa ma na celu promowanie atrakcji miast oraz wsi. Aby wziąć udział w przedsięwzięciu, należy zgłosić swoje gospodarstwo agroturystyczne bądź obiekt gastronomiczny do bazy organizatora. Dla przedsiębiorców to szansa na dotarcie do większej grupy turystów, dla turystów zaś możliwość skorzystania z odpoczynku po bardzo atrakcyjnych cenach.

agroturystyka w Polsce

Polska Organizacja Turystyczna po raz kolejny jest organizatorem akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

fot. Fotolia

Jak informuje MRiRW – W ramach współpracy uczestnicy oferują zniżki na produkty i usługi turystyczne świadczone w ramach swojej działalności. Zaś informacja o nich jest zamieszczana na stronie poświęconej wydarzeniu.

Źródło: MRiRW

 

aktualności rolniczePomysłowy rolnik! Nietypowe wyznanie miłości

Wiele jest sposobów na wyrażanie miłości – od banalnych po wielce wyszukane. Przedsiębiorczy rolnik z Suwałk zadziwił Polskę swoją pomysłowością. Mianowicie wykosił on na łące gigantyczny napis „KOCHAM CIĘ”.

wyznanie miłości

Przedsiębiorczy rolnik z Suwałk zadziwił Polskę swoją pomysłowością

fot. Fotolia

Nie wiadomo, kto wpadł na tak oryginalną koncepcję, ani też kto jest jej adresatem. Jak podaje serwis „Fakt 24” – Mieszkańcy Suwałk nie chcą zdradzić tożsamości autora. Opowiadają jedynie, że był to młody człowiek, który poświęcił dużo czasu na wyrzeźbienie napisu w trawie. Wiele osób specjalnie wybiera się w to miejsce, by móc sfotografować nietypowe wyznanie miłosne, nim zdąży zarosnąć.

Źródło: fakt.pl

 

aktualności rolniczeDrony mają wspomóc starzejących się rolników!

Jak wiadomo, praca na roli to ciężki kawałek chleba. Nierzadko trzeba wykazać się siłą, doświadczeniem i wytrwałością. Im straszy rolnik, tym trudniej mu podołać codziennym obowiązkom. Z pomocą starzejącym się gospodarzom wychodzą Japończycy. Jedna z tamtejszych firm jest pomysłodawcą szczególnego drona Nile-T18. Latający obiekt, unosząc się nad polami, samodzielnie aplikuje pestycydy i nawozi uprawy.

dron monitorujący uprawy

Z pomocą starzejącym się gospodarzom wychodzą Japończycy

fot. Fotolia

Jak podaje Wirtualny Nowy Przemysł – Twórcy maszyny podkreślają, że ma ona przynieść ulgę społecznościom zmagającym się ze spadającym wskaźnikiem urodzeń i niedoborem młodych ludzi, którzy wyjeżdżają do miast. Japońska firma planuje uruchomić sprzedaż dronów w maju 2019 roku. Czy jest szansa, że trafią do Polski?

Źródło: Wirtualny Nowy Przemysł

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *