Ochrona dwa w jednym dla zbóż i rzepaku! Raport z pola [WIDEO]
Czy można zrobić zabieg w trzech uprawach jednym środkiem? Można! Sprawdź, jaki fungicyd na zboża, rzepak oraz burak cukrowy!
Przyjrzeliśmy się zbożom ozimym i rzepakowi ozimemu, jest pewne, że obydwie uprawy w najbliższym czasie będą wymagały ochrony fungicydowej. Sprawdź Raport z pola i dowiedz się, jaki fungicyd wybrać, aby rozprawić się z chorobami za jednym zamachem!
Więcej w materiale wideo:
Spis treści
Jakie choroby w zbożach i rzepaku?
Rzepaki ozime w tym roku wyjątkowo wcześnie rozpoczęły kwitnienie, czyli wegetacja w stosunku do poprzednich lat jest szybsza o co najmniej dwa tygodnie. Wiele plantacji już znajduje się w fazie opadania płatka, co oznacza, że będą one wymagały ochrony fungicydowej. Pamiętajmy, że w tej fazie rzepakowi zagrażają zgnilizna twardzikowa oraz szara pleśń. – Sporo plantacji rzepaku uległo uszkodzeniu przez falę przymrozków jaka wystąpiła w kwietniu. Otwarte rany na pędach rzepaku to idealne miejsce na rozwój zgnilizny twardzikowej. Dlatego do ochrony należy wybierać produkty oparte na substancjach czynnych, które działają zarówno zapobiegawczo, jak i interwencyjnie, ale o tym za chwilę – mówił Daniel Biernat.
– Przyjrzyjmy się teraz zbożom ozimym. One też w najbliższym czasie będą wymagać ochrony fungicydowej. Na wielu plantacjach już ukazuje się liść flagowy. Nie zapominajmy, że zabieg w tej fazie rozwojowej jest kluczowy dla przyszłego plonu. Jeśli na waszych plantacjach nie widać objawów chorób liści nie oznacza to, że ich nie ma. Rośliny zostały mocno osłabione przez niedobór wody, dlatego będą one bardziej narażone na infekcję nawet przy niewielkiej ilości opadów deszczu – mówił Daniel Biernat.
Jaki fungicyd na zboża i nie tylko?
Wiemy już, że nasze uprawy w najbliższym czasie będą wymagały ochrony fungicydowej więc teraz pozostaje wybór środka. Idealnym rozwiązaniem byłby jeden produkt, który sprawdziłby się w uprawie rzepaku oraz zbóż. Dlatego naprzeciw rolnikom wychodzi firma Chemirol z produktem Kier 450 SC.
Jest to środek który zawiera 3 substancje czynne:
- azoksystrobinę
- difenokonazol
- tebukonazol
– Substancje te należą do dwóch grup chemicznych i zapewniają ochronę przed szerokim spektrum chorób. Wykazują one działanie zarówno zapobiegawcze, jak i interwencyjne. Kier 450 SC w rzepaku ozimym skutecznie rozprawi się ze zgnilizną twardzikową czy szarą pleśnią. W przypadku zbóż wyeliminuje septoriozę paskowaną liści oraz rdzę brunatną. Ponad to produkt Kier 450 SC sprawdzi się nie tylko w wymienionych uprawach, z powodzeniem można go wykorzystać do ochrony buraka cukrowego przed chwościkiem oraz brunatną plamistością liści – mówił Daniel Biernat.
Dlaczego Kier 450 SC?
Wybierając produkt Kier 450 SC otrzymujemy nie tylko wygodne, ale także elastyczne rozwiązanie dla naszych upraw. Zalecaną dawką produktu jest 0,9 – 1 l/ha dla zbóż oraz rzepaku oraz 0,8 – 1 l/ha w przypadku buraka cukrowego. Kier 450 SC to produkt firmy Innvigo dostępny w szerokiej sieci dystrybucji Chemirol.
– Pamiętajmy, że ochrona fungicydowa naszych upraw w wymienionych fazach rozwojowych jest kluczowa dla przyszłych plonów. Dlatego należy wybierać odpowiednie substancje czynne, aby spać spokojnie – podsumował Daniel Biernat.
Więcej o Kier 450 SC
Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.
Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.
Obserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco!