Jaki oprysk na chwasty w zbożach? Sprawdzamy skuteczność! [WIDEO]

Oprysk na chwasty w zbożach to podstawowy zabieg jesienny. Nie każdy rolnik na niego się decyduje. Dlaczego warto go wykonać jesienią oraz jakie są rezultaty? Zapytaliśmy o opinię praktyka! 

Odwiedziliśmy gospodarstwo należące do Pana Alfreda Kielocha. Kilka tygodni temu na polach pszenicy ozimej został wykonany zabieg herbicydowy preparatem Pontos®. Sprawdź efekty działania nowego herbicydu od BASF!

Więcej w materiale wideo: 

Oprysk na chwasty w zbożach warto wykonać jesienią!

Pan Alfred Kieloch od lat prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne wraz z synami. W tym roku zdecydował się po raz kolejny zastosować na swoich polach herbicyd Pontos® od BASF. Głównym problemem w gospodarstwie Pana Alfreda były chwasty uciążliwe oraz samosiewy rzepaku. – Znajdujemy się na polu obsianym pszenicą. Rzepak, wiadomo, w tym roku nie było plonów. Tutaj przeszło gradobicie i zostało bardzo dużo wysypanego rzepaku. Tak jak podejrzewałem przez to mieliśmy w tym sezonie bardzo duży problem z samosiewami. Oczywiście tak jak zawsze także miotłą zbożową przy granicach i przy polnych drogach, czasami pojawia się także wyczyniec. mówił Pan Alfred Kieloch.

Pontos® daje efekt i działa długi czas

Pontos zwalcza samosiewy rzepaku

Pontos efekt działa tuż po zabiegu herbicydowym

Pan Alfred kilka tygodni temu na swoich polach zastosował herbicyd Pontos® wraz z dodatkiem diflufenikanu, zgodnie z zaleceniami producenta. – Na polu chwastów nie ma w ogóle, chwasty są małe, a te które wschodzą, to zaraz po wzejściu zaczynają żółknąć i po prostu zamierają. Efekt jest bardzo dobry, można po polu chodzić, pszenica już jest duża i bardzo ciężko znaleźć chwasty. – dodał Pan Alfred Kieloch.

Pontos® od BASF nie tylko zwalcza chwasty niemalże natychmiast, ale także działa długo po zabiegu. Wszystko dzięki zawartości flufenacetu. Nowe chwasty wychodzą i za chwilę żółkną. Na tą chwilę można go śmiało polecić innym rolnikom. Tak jak powiedziałem, najwłaściwszą oceną będzie okres koszenia. Jeżeli do okresu żniw pole dalej będzie tak jak teraz widać, naprawdę czyste, to wtedy produkt ten jest wybitnie godny polecenia. Na tą chwilę działanie jest bardzo dobre. – podsumował nasz rozmówca.

Więcej informacji o herbicydzie Pontos®

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 3.9 / 5. Liczba głosów 15

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *