Jakim ciągnikiem na majówkę? Polecane modele

Większość z nas wybierze się w majówkę na choćby krótką wycieczkę. Zwykle będzie to oznaczać spacer, rowerowy wypad lub wyjazd samochodem. My puściliśmy jednak wodze fantazji i sprawdziliśmy, jakim ciągnikiem warto wyruszyć w Polskę.

Majówka zainspirowała nas do zajrzenia do bazy AgriTrac (Martin & Jacob) w nietypowym celu. Choć zazwyczaj twarde dane służą nam do analizy sprzedaży traktorów w Polsce, tym razem ułatwiły odpowiedź na pytanie, z jakim ciągnikiem najlepiej wkroczyć w długi weekend majowy.

Pod uwagę wzięliśmy rejestracje z gmin, na terenie których znajdują się wspominane miejscowości. Dane obejmują okres od stycznia 2016 r. do marca 2019 r. włącznie.

Jakim ciągnikiem na urlop?

sprzedaż ciągników

fot. agrofoto_Adam3553

Zetor to najczęściej wybierana marka nowych ciągników w aż dwóch Majówkach.

Majówka to idealny moment na przerwę od codzienności. Część z nas zaplanowała wycieczkę za granicę, inni odwiedzą jeden z urokliwych zakątków naszego kraju, a niektórzy będą podróżować jedynie palcem po mapie. Gdy mieszka się w swoim miejscu pracy, nie zawsze można je opuścić.

Jeśli jednak pogoda dopisze, a my znajdziemy wolną chwilę, warto wybrać się na wycieczkę nowym ciągnikiem marki Zetor, Kubota lub New Holland. Wśród „używek” sprowadzonych z zagranicy szczególnie dobrym wyborem będą maszyny z logo takich producentów jak John Deere, Ursus oraz Belarus. Wspomniane marki nie mają sobie równych w miejscowościach o nazwie Majówka, których na mapie Polski znajdziemy aż cztery. W tym przypadku trudno o lepszych doradców!

Modele na majówkę w Polsce

Szczególnie popularnymi kierunkami w długi weekend majowy są północ oraz południe kraju. Nadmorskie i górskie kurorty pękają w szwach, przygotowując się na wakacyjne oblężenie. Chętnych nie brakuje również do odpoczynku nad mazurskimi jeziorami. Dane AgriTrac sugerują jednak, że majówkę najlepiej spędzić w województwie dolnośląskim, łódzkim, podlaskim lub świętokrzyskim. To właśnie na ich terenie leżą bowiem polskie Majówki.

New Holland T6.175

fot. agrofoto_Bogus626

Podczas majówki na Podlasiu doskonale sprawdzi się New Holland T6.175.

Jeśli drogi poprowadzą nas na Dolny Śląsk, warto, abyśmy znajdowali się w kabinie ciągnika o oznaczeniu Zetor Proxima 80. Model ten cieszy się największą popularnością w gminie Jemielno. Udając się do centrum kraju, lepiej siedzieć za kierownicą traktora Massey Ferguson 5612. Nie ma on sobie równych w łódzkiej gminie Pabianice, do której należy kolejna z Majówek.

Podczas majówki na Podlasiu doskonale sprawdzi się New Holland T6.175, ulubieniec rolników z gminy Supraśl. Najlepszym towarzyszem wycieczki do województwa świętokrzyskiego będzie natomiast zwrotna Kubota B2350, szczególnie doceniana w gminie Starachowice.

Czas na przerwę od pracy

Oczywiście mamy świadomość, że w trakcie długiego weekendu większość z nas sięgnie po traktor, by wykonać konieczne prace w gospodarstwie, zamiast wykorzystywać tę maszynę wyłącznie jako środek transportu. Nie zaszkodzi jednak pofantazjować – tym bardziej, że na co dzień nie brakuje nam powodów do zmartwień.

Mamy nadzieję, że w tegoroczną majówkę wszystkim rolnikom uda się nieco odpocząć, najlepiej na łonie natury. Warto choć na moment wyrzucić z głowy skojarzenie mocnych promieni słońca z postępującą suszą. Nie na wszystko mamy bowiem wpływ.

*Każdorazowo, gdy w materiale jest mowa o sprzedaży ciągników rolniczych, należy ją rozumieć jako sprzedaż mierzoną liczbą rejestracji.

Kup min. 3 j.s. RGT JakuzziKup teraz a czwartą dostaniesz za 1 zł netto!

Poznajmy się podczas zbierania owoców

Poznaj bliżej sadowników, którzy korzystają z ciągników marki Kubota.

10 czerwca 2019

Uprawa ścierniska – po czym i jak ją wykonywać?

Jeśli tylko pogoda pozwoli to w połowie sierpnia będziemy już po zbiorach. Wtedy głównym tematem stanie się uprawa ścierniska. Po co i jak ją wykonać?

9 lipca 2019

Zgrabianie zielonek: kilka praktycznych rad

Przedstawiamy podstawowe elementy regulacji zgrabiarki karuzelowej, które zapewnią dokładniejszy zbiór zielonek i wyższą jakość paszy bez uszkodzeń darni.

10 czerwca 2019