Jesienne zwalczanie szkodników rzepaku: „Prosto z pola” odc. 7 [WIDEO]

Już od wczesnych faz rozwojowych rzepak ozimy stanowi atrakcyjne źródło pożywienia dla wielu szkodników. Do najgroźniejszych należą m.in. śmietka kapuściana, tantniś krzyżowiaczek, mączliki i mszyce. Te jesienne szkodniki rzepaku potrafią doprowadzić do bardzo dotkliwych strat w uprawie. Dziś podpowiemy jak je rozpoznać i skutecznie zwalczyć.

W obecnej fazie rozwojowej rzepaku szczególną uwagę należy zwrócić na szkodniki. Pamiętajmy, że nawet rzepak zaprawiony zaprawą insektycydową nie jest chroniony przez cały jesienny sezon wegetacyjnych. Z praktyki rolniczej wynika, że zaprawa jest skuteczna przez około 3-4 tyg. Musimy zatem pamiętać o właściwym zabezpieczeniu plantacji, a jest się przed czym chronić.

Jesienne szkodniki rzepaku w natarciu – obejrzyj wideo:

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

VAT na napoje owocowe wzrośnie – to cios w branżę!

Wyłączenie z podwyżki stawki VAT nektarów nie poprawi sytuacji! Nektary stanowią najmniejszą część w strukturze tej produkcji.

8 lutego 2019

Co czeka rynek rzepaku?

Czy amerykańska soja w biodieslu wpłynie na opłacalność produkcji rzepaku?

3 lutego 2019

UPL finalizuje przejęcie Arysta LifeScience i ogłasza nowy kierunek rozwoju – OpenAg

Połączenie firm umocni pozycję UPL jako światowego lidera w zakresie rozwiązań dla rolnictwa.

11 lutego 2019