Jesienne zwalczanie szkodników rzepaku: „Prosto z pola” odc. 7 [WIDEO]

Już od wczesnych faz rozwojowych rzepak ozimy stanowi atrakcyjne źródło pożywienia dla wielu szkodników. Do najgroźniejszych należą m.in. śmietka kapuściana, tantniś krzyżowiaczek, mączliki i mszyce. Te jesienne szkodniki rzepaku potrafią doprowadzić do bardzo dotkliwych strat w uprawie. Dziś podpowiemy jak je rozpoznać i skutecznie zwalczyć.

W obecnej fazie rozwojowej rzepaku szczególną uwagę należy zwrócić na szkodniki. Pamiętajmy, że nawet rzepak zaprawiony zaprawą insektycydową nie jest chroniony przez cały jesienny sezon wegetacyjnych. Z praktyki rolniczej wynika, że zaprawa jest skuteczna przez około 3-4 tyg. Musimy zatem pamiętać o właściwym zabezpieczeniu plantacji, a jest się przed czym chronić.

Jesienne szkodniki rzepaku w natarciu – obejrzyj wideo:

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Koszty pracy w rolnictwie – Polska a inne kraje Unii Europejskiej [AKTUALNOŚCI]

Z czym boryka się rolnik z Portugalii, Łotwy albo Austrii? Dowiedz się więcej!

24 maja 2019

Co jest istotne w porównywaniu odmian rzepaku ozimego?

Wybierając rzepak na nadchodzący sezon, należy pamiętać, że jest to inwestycja. Co więc wziąć pod uwagę przy porównywaniu odmian?

19 maja 2019

Zaprawy do rzepaku – będą i w tym roku!

Zaprawy neonikotynoidowe będą i w tym roku! Minister rolnictwa po raz kolejny podpisał czasowe zezwolenie!

23 maja 2019