Nowoczesne jesienne zwalczanie chwastów w zbożach [WIDEO]

Jesienna ochrona plantacji pszenicy ozimej przed chwastami to podstawa. Na rynku pojawiło się najnowsze dostępne rozwiązanie herbicydowe. Sprawdź i dowiedz się, że jesienne zwalczanie chwastów w zbożach może być jeszcze bardziej skuteczne! 

Odwiedziliśmy województwo wielkopolskie, a dokładnie miejscowość Stankowo. Gdzie po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć i ocenić skuteczność najnowszego dostępnego rozwiązania herbicydowego na rynku. Dowiedz się więcej o najnowszym herbicydzie zbożowym!

Więcej w materiale wideo:

Pszenica ozima w doskonałej kondycji

Połowa kwietnia to idealny moment, aby przyjrzeć się uprawie pszenicy ozimej i ocenić skuteczność najnowszego rozwiązania herbicydowego dostępnego na rynku oraz powiemy dlaczego warto go stosować. Pszenica ozima w Stankowie prezentuje się bardzo dobrze, rośliny są wyrównane,
a obsada na metr kwadratowy jest optymalna. Łan jest wolny od chwastów dzięki zastosowaniu produktu QuelexTM opartego na substancji czynnej Arylex™ Active. 
Plantacja pszenicy ozimej, na której się znajdujemy została potraktowana jesienią produktem Quelex w mieszaninie z flufenacetem oraz diflufenikanem.

Jesienne zwalczanie chwastów w zbożach

To proste rozwiązanie w ochronie zbóż przed chwastami. Quelex® jest świetnym partnerem do wielu herbicydów zwalczających miotłę jesienią. Wspomaga je poszerzając zakres zwalczanych chwastów o dwuliścienne, takie jak:

  • chwasty rumianowate
  • bodziszek drobny
  • samosiewy rzepaku
  • jasnota purpurowa
  • gwiazdnica pospolita
  • przytulia czepna
  • mak polny
  • chaber bławatek
jesienne zwalczanie chwastów w zbożach

Jesienne zwalczanie chwastów w zbożach musi być przeprowadzone precyzyjnie, aby uniknąć zabiegu poprawkowego wiosną

fot. Małgorzata Srebro

Duża zaletą tego herbicydu jest jego uniwersalność. Sprawdzi się niemal we wszystkich zbożach ozimych. Jesienna aplikacja jest możliwa już od pierwszego liścia aż do końca krzewienia zbóż ozimych, a więc fazy BBCH 11-29. Dawka Quelex® jest niska i wynosi 25 gram na hektar. Quelex® możemy zastosować już od 20C a opady deszczu nawet po 30 minutach od aplikacji nie wpływają na skuteczność zabiegu.

Warto rozważyć wybór tego rozwiązania herbicydowego na jesień, aby cieszyć się wiosną polem wolnym od chwastów.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 4

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *