Komputery dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR – rusza nabór

Już za kilka dni startuje kolejny nabór wniosków na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci. Tym razem jednak pieniądze na komputery dla dzieci otrzymają rodziny byłych pracowników PGR. Rozpoczęcie tego naboru ogłosił właśnie wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker, a także Janusz Cieszyński sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM. Poznajmy więcej szczegółów tego naboru.

Wsparcie mają otrzymać dzieci z rodzin byłych pracowników PGR. Komputery dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR mają trafić do 880 gmin, które stanowią 30 proc. wszystkich gmin w Polsce.

Dowiedz się więcej – Wyższe wsparcie dla gmin popegeerowskich. Sprawdź szczegóły!

Komputery dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Adnimistracji podało, że głównym celem programu Granty PPGR jest wyeliminowanie ograniczeń związanych z dostępem do komputera i internetu, które pojawiły się w czasie pandemii COVID-19 i związaną z nią nauką zdalną. Stąd też rząd od 4 października br. rozpoczyna nabór wniosków o wsparcie na zakup sprzętu komputerowego wraz z dostępem do internetu.

Komputery dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR mają trafić do rodzin które złożą wniosek już niedługo. Zapewniał o tym bowiem wiceszef MSWiA, Paweł Szefernaker:

– Łączny budżet programu to 80 mln złotych. Szacujemy, że sprzęt trafi do około 20 tys. dzieci. Jesteśmy przekonani, że już w połowie listopada gminy otrzymają środki na zakup zestawów: komputer i internet.

Z ogłoszonego przez rząd programu mogą więc skorzystać przede wszystkim wnuki i prawnukowie byłych pracowników PGR-ów.

Dofinansowanie na komputer dla dziecka 2021 – ile wynosi?

Szczegóły programu przyznającego środki na komputery dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR przedstawił Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM:

– W ramach projektu będziemy finansować zakup sprzętu oraz dwuletni dostęp do internetu. Na każdy zestaw – komputer i internet – przeznaczymy do 3,5 tys. złotych. Zależy nam na szybkim i skutecznym wsparciu dlatego zachęcam do składania wniosków.

Wnioski o dofinansowanie na zakup komputera będzie przyjmować Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Wniosek można złożyć za pośrednictwem Generatora Wniosków Grantowych, który można znaleźć pod podanym linkiem – Generator Wniosków Grantowych

Komputery dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR to drugi rodzaj wsparcia skierowany dla obszarów na których znajdowały się PGR. Wcześniej o pomoc finansową mogły ubiegać się bowiem gminy należące do byłych państwowych gospodarstw rolnych.

Więcej szczegółowych informacji na temat programu można również znaleźć na stronie internetowej Granty PPGR – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym

Czytaj również: Dodatek dla strażaków z OSP ogłoszony przez premiera. Sprawdź!

Źródło: MSWiA

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.2 / 5. Liczba głosów 13

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze
 1. Avatar Ostatni Sprawiedliwy pisze:

  Bardzo dobry ruch rządu. Ktoś pierwszy raz zainteresował się tymi ludźmi i podał im rękę. Przecież Ci ludzie z dnia na dzień zostali z niczym. Pozbawiono ich godności i wiary w lepsze jutro. Skazano na zapomnienie i wykluczenie. Wałęsa i Balcerowicz to powinno za to już dawno beknąć. Przecież Ci ludzie mimo ośmieszającym ich opinia byli pracowici i gotowi na pracę tylko nikt nie podał im wtedy ręki. Dziś rząd upomniał się o tych ludzi jakieś 25 lat za późno ale lepiej późno niż wcale.

 2. Avatar Babuch pisze:

  Byli pracownicy PGR -òw nie mają już małych dzieci to propagada rządu. Tzn. że mi teraz się należy dofinansowanie jestem dzieckiem pracownika PGR .

 3. Avatar Pjoter pisze:

  Haha co za program, ze 20 lat spóźniony. Kpiny jakieś.

 4. Avatar Emilia sznaza pisze:

  Hej ja mam 2dzieczi w szkole

 5. Avatar Miranda pisze:

  Ale ja czegoś nie rozumie ,dzieci tych pracowników mają teraz po 40 lat . PGR zostały rozwiązane bodajże 25 lat temu ,i oni mają dostać te komputery .coś mi tu śmierdzi.

 6. Avatar tuskooo pisze:

  walesa i balcerowicz zniszczyli tysiace ludzi pracujacych w PGR pozostawiajac ich bez niczego a sami okradli polske i ludzi na grube miliony sam bylem pracownikiem PGR i wyrzucono nas bez odpraw na bruk

 7. Avatar maya pisze:

  Program kierowany jest dla wnuków i prawnuków osób które maja dziadka babcie pracujących w PGR..Ja jestem córką i ma dwoje dzieci chetnie skorzystam:))