Konserwacja przyczepy rolniczej – 7 błędów, które możesz popełnić

Konserwacja przyczepy rolniczej do spoczynku zimowego wydaje się banalnie prosta, jednak wielu rolników nie skupia większej uwagi na tych maszynach, ponieważ są one używane głównie w żniwa. Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę, aby konserwacja przyczepy rolniczej została przeprowadzona poprawnie. A wszystko po to, aby przedłużyć żywotność i bezawaryjność maszyn w naszych gospodarstwach. Warto no to zwrócić uwagę. 

Kliknij w galerię i sprawdź, jakich błędów nie popełnić podczas zbliżającej się jesiennej konserwacji przyczepy!

https://www.agrofakt.pl/wp-content/uploads/2017/02/blad2-przerdzewiały-słupek-burty-spowodowany-brakiem-zdemontowania-nadstawy-na-okres-zimowy.jpg
>
Konserwacja przyczepy rolniczej – 7 błędów, które możesz popełnić

Błąd 2: nie zdemontowałeś burt!

Wielu rolników twierdzi, że na zimę powinno się zostawić otwarte burty, aby cała paka była przewietrzana. Można się z tym zgodzić, ale tylko wtedy, jeżeli przyczepa była myta późną jesienią i nie było możliwości dokładnego jej wysuszenia.

W przyczepach z możliwością demontażu nadstaw burt powinno się je zdjąć, aby elementy metalowe pod nadstawami miały możliwość dokładnego wyschnięcia i nie prowadziły do korozji. Ponadto połączenie burty z nadstawą ma miejsce w słupkach bocznych burt, pozostawienie nadstaw na burcie doprowadzi do tego, że w słupkach zgromadzi się wilgotność i może dojść do korozji.

Na zdjęciu przerdzewiały słupek burty spowodowany brakiem zdemontowania nadstawy na okres zimowy.

2 / 9

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 3 / 5. Liczba głosów 2

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *