Kto dostał dopłaty do nawozów? Sprawdź nowe dane z ARiMR!

Kto dostał już dopłaty do nawozów? Jakie środki trafiły na konta bankowe rolników? Te, a także podobne pytania zadają sobie z pewnością producenci, którzy nie otrzymali jeszcze dofinansowania do zakupu nawozów. Sprawdźmy więc jak przebiega wypłata dopłat do nawozów według najnowszych danych z ARiMR.

Kto dostał dopłaty do nawozów? Najnowsze informacje w tej sprawie przekazała ARiMR podając jakie środki pieniężne przekazano na konta bankowe rolników. Przypomnijmy, że w trakcie naboru wniosków do ARiMR wpłynęło prawie 427 tys. wniosków na podstawie których oszacowano maksymalną kwotę do realizacji programu w wysokości 3,5 mld zł. Z kolei na wypłatę dopłat do nawozów przeznaczono pulę środków w wysokości 3,9 mld zł. Zatem w przypadku tego dofinansowania nie zostanie zastosowany współczynnik korygujący.

Kto dostał dopłaty do nawozów na dzień 5 sierpnia 2022 r.?

Z najnowszego komunikatu ARiMR wynika, że dopłaty do nawozów do 5 sierpnia 2022 r. otrzymało ponad 247 tys. rolników. Łącznie na ich konta bankowe od chwili rozpoczęcia wypłaty, czyli od 11 lipca 2022 r. przekazano kwotę wynoszącą 1,535 mld zł.

Kto dostał dopłaty do nawozów? Kiedy rolnicy dostaną dopłaty do nawozów? Odpowiedź na te pytanie można również znaleźć na forum rolniczym – agrofoto.pl

Rolnicy informują czy otrzymali już dofinansowanie do nawozów, a jeśli tak to w jakiej wysokości.

Też nie dostałam, ale dwie osoby mówiły, że już dostały – podaje użytkownik martaaa.

W gronie rolników, którzy otrzymali dopłaty do nawozów 2022 znalazł się użytkownik o nicku rafal0 – 21.07 wypłacone. Jak również rolnik o nicku przybyslawice5211 – Dostałem 500 do hektara.

Mazowieckie pow. Garwolin też jeszcze nie nic nie ma. Pewnie to zależy agencji i od ruszania się i liczenia dopłat przez tych darmozjadów tam pracujących… – stwierdza użytkownik o nicku aniszek1.

Kiedy dopłata do nawozów? ARiMR przypomina zasady ustalania pomocy

ARiMR przekazała kto dostał dopłaty do nawozów, a ponadto przypomniała że wysokość dofinansowania ustala się w oparciu o dwustopniowy algorytm.

Pod uwagę brane są po pierwsze stawki dopłat do nawozów, które wynoszą:

  • 500 zł – do ha upraw rolnych,
  • 250 zł – do ha łąk i pastwisk oraz traw na gruntach ornych.

Po drugie dopłaty do nawozów ustala się biorąc również pod uwagę różnicę między cenami nawozów, które obowiązywały w okresie od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r. A także w okresie od 1 września 2020 r. do 15 maja 2021 r.

Po porównaniu obydwu kwot – tej obliczonej na podstawie stawek i powierzchni oraz tej wyliczonej na podstawie różnicy w cenach nawozów – określono właściwą stawkę pomocy, którą jest mniejsza z nich – wyjaśnia ARiMR.

Czytaj również: Żniwa w Polsce 2022 – jakie są aktualne plony? Sprawdź!

Źródło: ARiMR; agrofoto.pl

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 3.8 / 5. Liczba głosów 61

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Z forum
Powiązany temat: Dopłaty do nawozów 2022
MichalP
8 godzin temu, Tomasz0611 napisał: Ale macie problemy, kasa już dawno na koncie , już dawno wydana na nawozy na jesienne zasiewy masz szczescie  , niestet... zobacz więcej »
witejus
5 godzin temu, Katmaz93 napisał: w telewizjach się chwała ze będą wypłacone do końca sierpnia  jak do końca sierpnia to dopiero w przyszłym roku.Teraz za w... zobacz więcej »
seba76
śląskie też cisza zobacz więcej »

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze
  1. Avatar Klaudia pisze:

    Nadal brak

  2. Avatar Robert pisze:

    Dzisiaj jest 6 września i dopłaty do nawozów nie ma!!!