Łódzkie: jakie ceny za wynajęcie kombajnu?

Download PDF

Czy lepiej zainwestować we własny kombajn, czy może bardziej opłaca się korzystać z usług żniwnych? Ile kosztuje wynajęcie kombajnu w woj. łódzkim?

Każdy z rolników musi się sam zastanowić, co bardziej mu się opłaca – powiedziała nam Katarzyna Bryk, główny specjalista ds. zbóż i roślin oleistych Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach. Jedni wolą mieć własny kombajn, inni wolą płacić za zbiór zbóż. Ceny nie są takie same w całym województwie, ale jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że ceny za zbiór Bizonem są często… wyższe niż za zbiór kombajnami innych marek.

Godzina wynajęcia Bizona z rozdrabniaczem kosztuje od 270 zł w Poddębicach, 300 – w Kutnie po nawet 384 zł na terenie pow. rawskiego.

Godzina wynajęcia Bizona z rozdrabniaczem kosztuje od 270 zł w Poddębicach, 300 – w Kutnie po nawet 384 zł na terenie pow. rawskiego.

Bizon bez rozdrabniacza jest o ok. 30 zł tańszy za godzinę. Jeśli jest nam obojętna marka kombajnu, to za wynajęcie na godzinę pozostałych kombajnów z rozdrabniaczem płaci się od 300 zł w Poddębicach po nawet ponad 400 w Pajęcznie, Tomaszowie Mazowieckim i Kutnie.

Znamy także ceny usług pras. Wynajęcie prasy kostkującej kosztuje od ok. 130 zł za godzinę w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego i Poddębic, po nawet 200 zł w Pajęcznie.

Opłaty za prasę rolującą często są liczone od sztuki. W północnej części woj. łódzkiego jedna bela kosztuje od 10 do 15 zł. Ale w powiecie bełchatowskim za belę trzeba zapłacić nawet 40 zł. W pow. wieluńskim trzeba zapłacić 20 zł za balot o wysokości 155 cm.

4000 m. sznurka kosztuje przeciętnie poniżej 40 zł. 2000 m siatki to koszt ok. 350–370 zł.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
1 Komentuj autorów
Kandyzowany Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kandyzowany
Gość
Kandyzowany

Nice, mniej więcej tyle z klubu ************ dostaję co miesiąc!