W 4 bankach współpracujących a Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można już zaciągnąć nieoprocentowany kredyt na bieżące prowadzenie produkcji rolniczej. Prowizja wynosi 0,25%.
Rolnicy mogą pozyskać kredyty w 4 następujących bankach:
- Bank BGŻ BNP Paribas S.A.,
- Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. (Bank zrzeszający Banki Spółdzielcze),
- SGB-Bank S.A. (Bank zrzeszający Banki Spółdzielcze),
- Krakowski Bank Spółdzielczy S.A.
Rolnik będzie musiał spłacić kredyt w terminie ustalonym z bankiem, ale nie później niż 14 lipca 2016 r.
– Agencja oczekuje, że pozostałe 3 banki: Raiffeisen Bank Polska S.A.; Bank Zachodni WBK S.A. i Pekao S.A. wkrótce podpiszą stosowne aneksy oferujące rolnikom taki kredyt – informuje Departament Wsparcia Krajowego ARiMR. – Całość oprocentowania kredytu zapłaci Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Rolnik poniesie wyłącznie koszty prowizji, które wyniosą 0,25% kwoty kredytu. Pomoc ARiMR będzie udzielana w formule de minimis w rolnictwie co oznacza m. in., że wysokość dopłat do oprocentowania kredytu nie będzie mogła przekroczyć wolnego limitu tej pomocy na jedno gospodarstwo rolne, tj. równowartości 15 tys. euro w okresie 3 lat.
Rolnik będzie musiał spłacić kredyt w terminie ustalonym z bankiem, ale nie później niż 14 lipca 2016 r.
Koniecznym warunkiem zaciągnięcia kredytu na pokrycie kosztów prowadzenia produkcji rolnej będzie dołączenie do wniosku o kredyt zaświadczenia wydanego przez kierownika biura powiatowego ARiMR. Na zaświadczeniu musi się znaleźć informacja o przyznaniu jednolitej płatności obszarowej za 2015 r., w którym wskaże on kwotę, do wysokości której może być udzielony kredyt.
Wniosek do biura powiatowego ARiMR w sprawie wydania zaświadczenia by wziąć kredyt w wymienionych bankach można pobrać tutaj.
Dodaj komentarz