Nowa miejscowość na Opolszczyźnie

Od 1 stycznia na mapie polski pojawiła się nowa osada – Sielska woda. Powstała na terenie między Lubszą a Dobrzynem i formalnie podlega drugiej gminie.

Na obszarze tej bodaj najmłodszej polskiej miejscowości wcześniej znajdowała się szkółka leśna, którą zalała powódź w 1997 r., przez co powstał tu zbiornik retencyjny. Teren wykupił prywatny przedsiębiorca, który stworzył tu całą infrastrukturę wypoczynkową.

12576362_930065930362585_1160740987_n

Sielska Woda w sumie ma 47 ha wielkości i ostatecznie stanąć tu może ok. 150 domów letniskowych i całorocznych.

– Nagle okazało się, że ludzie chcą do nas przyjeżdżać i kupować działki budowlane stojące po drugiej stronie stawu. Myślę, że nie bez znaczenia okazała się tutaj ich cena 2,5 tys. zł za jeden ar– mówi Bogusław Gąsiorowski, wójt Lubszy. – Atrakcyjność terenu podnosi również piękna okolica, a szczególnie Park Krajobrazowy. Poza tym działa już cała infrastruktura turystyczna. Mamy łowisko, kąpielisko, smażalnię ryb – dodaje.

To też przykład migracji mieszkańców miast do wsi. Jak wspomina Bogusław Gąsiorowski: – Wcześniej „podkradaliśmy” mieszkańców Brzegu. Teraz ściągają tutaj zainteresowani własną działką mieszkańcy sąsiedniego powiatu.

Sielska Woda w sumie ma 47 ha wielkości i ostatecznie stanąć tu może ok. 150 domów letniskowych i całorocznych. Na razie wykupiono już 1/3 działek. Wójt Lubszy poinformował nas też, że prawdopodobnie już wiosną do pierwszego domu wprowadzą się nowi mieszkańcy. Na razie oficjalnie jest ich…2, jednak jak podsumowuje wójt:–Cieszy mnie, że wiejskie tereny, które z pewnych względów są mało atrakcyjne rolniczo i tak są zasiedlane.

 

 

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *