Nowy nabór wniosków o wsparcie z KPO w ARiMR
Wypłata pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy jeszcze nie rozpoczęła się. To jednak nie przeszkodziło, aby ARiMR ogłosiła nowy nabór wniosków o wsparcie dla rolników z KPO. W ten sposób rolnicy będą mogli składać wnioski o pomoc finansową, w przypadku której wprowadzono kilka zmian w zasadach.
ARiMR w wydanym komunikacie zapowiedziała kolejny nabór wniosków o wsparcie finansowe z KPO. W ten sposób producenci będą mogli składać wnioski o objęcie przedsięwzięcia wsparciem z planu rozwoju w ramach inwestycji A1.4.1. „Inwestycje na rzecz dywersyfikacji i skracania łańcucha dostaw produktów rolnych i spożywczych. Jak również budowy odporności podmiotów uczestniczących w łańcuchu”. Jakie dokładnie dofinansowanie z KPO dla rolników kryje się pod podaną nazwą?
Spis treści
Nabór wniosków o wsparcie dla rolników z KPO — od kiedy i dla kogo?
Ogłoszony przez ARiMR nabór wniosków z KPO pozwala producentom ubiegać się o wsparcie finansowe w zakresie wymiany słupów impregnowanych kreozotem na plantacjach chmielu. To oznacza, że wsparcie finansowe skierowano do osób prowadzących działalność w zakresie produkcji chmielu. Aby, otrzymać pieniądze z KPO producenci powinni posiadać numer identyfikacyjny producenta nadany zgodnie z przepisami.
Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ARiMR termin przyjmowania wniosków o pomoc finansową z KPO rozpocznie się 15 lutego 2023 r. Zakończenie naboru wniosków zaplanowano natomiast na 31 marca 2023 r. Podobnie jak w przypadku poprzednich naborów, tak i teraz producenci będą mogli składać wnioski do ARiMR w formie elektronicznej, przy użyciu formularza udostępnionego na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) pod linkiem – Platforma Usług Elektronicznych
Wsparcie z KPO w ARiMR — zmiany
ARiMR ogłosiła nowy nabór wniosków o wsparcie finansowe z KPO dla producentów chmielu, w którym pojawi się kilka zmian. Pierwsza zmiana polega na rozszerzeniu katalogu materiałów, z których wykonano słupy. Kolejną zmianą jest również propozycja wydłużenia czasu realizacji przedsięwzięcia od dnia zawarcia umowy z ostatecznym odbiorcą z 12 miesięcy na 24 miesiące.
W odniesieniu do wsparcia z KPO dla producentów chmielu zaproponowano również zwiększenie wsparcia. Po zmianach standardowe stawki jednostkowe będą kształtować się na poziomie 65% oraz 55%. Wszystkie podane zmiany podano w rozporządzeniu MRiRW, które przekazano do konsultacji publicznych.
Czytaj również: Modernizacja gospodarstw rolnych obszar e — ARiMR ogłosiła nabór
Źródło: ARiMR; Agrofakt.pl
Obserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco!