Opłata za paszport bydła będzie niższa

ARiMR poinformowała, że opłata za paszport bydła niebawem ulegnie zmianie. Tak samo będzie w przypadku duplikatu paszportu. Posiadacze bydła muszą w tym przypadku przygotować się zarówno na obniżkę, jak i na podwyżkę. 

Zmianę wysokości opłat wprowadzono w związku z wydaniem Rozporządzenia MRiRW z dnia 27 stycznia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie opłat za czynności związane z wydawaniem i doręczaniem paszportów bydła lub ich duplikatów. Nowe opłaty zaczną obowiązywać już od 12 lutego br.

Opłata za paszport bydła, jego doręczenie i duplikat

Jak podaje ARiMR od 12 lutego opłata za paszport bydła będzie niższa, przez co wyniesie 1 zł. Przypomnijmy, wcześniejsza cena wynosiła 1,33 zł. Od tego terminu nastąpi również podwyżka w przypadku opłaty za wydanie duplikatu paszportu do kwoty 2 zł. Wcześniej za duplikat paszportu rolnicy musieli zapłacić 1,33 zł. Paszport zwierząt rolnicy mogą odebrać osobiście lub poprzez przesyłkę poleconą za potwierdzeniem odbioru zrealizowaną przez Pocztę Polską. W takiej sytuacji opłata za doręczenie paszportu wynosi 8,50 zł.

Opłata za paszport bydła i inne dokumenty musi być wniesiona przed wydaniem paszportu bydła, duplikatu, a także przed jego doręczeniem. Opłatę można uiścić w biurze powiatowym ARiMR, lub przelewem na podany rachunek bankowy: BGK Nr: 46 1130 1017 0000 3160 0020 0013. ARiMR informuje, że powyższy rachunek bankowy dotyczy przyjmowania wypłat od posiadaczy bydła z całego kraju, niezależnie od tego w jakim biurze powiatowym składane są zgłoszenia.

Zgłoszenie bydła do rejestru elektronicznie i osobiście

ARiMR przypomina również, że rolnicy mogą dokonać zgłoszenia bydła w dwojaki sposób, a mianowicie:

  • w formie elektronicznej – za pośrednictwem aplikacji Portal IRZPlus,
  • w formie pisemnej – na formularzu udostępnionym przez ARiMR, składając go osobiście, do wrzutni, lub wysyłając pocztą na adres biura powiatowego.

Opłata za paszport bydła i duplikat – więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie internetowej ARiMR.

Czytaj również: Skutki Strategii Od Pola Do Stołu dla sektora mleczarskiego

Źródło: ARiMR

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.6 / 5. Liczba głosów 14

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Prosimy wypełnij ankietęZobacz tylko 1 minuta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *