Opolszczyzna: jak pogoda wpłynie na żniwa?

Opolszczyzna: jak pogoda wpłynie na żniwa?

Opolszczyzna: wciąż zmienna pogoda znacząco wpływa na tempo prac rolników. Jak aura determinuje pracę rolników?

Jak pogoda wpłynie na żniwa w woj. opolskim?

Pomimo tego, że zmieniała się pogoda, w ostatnich dniach w wielu rejonach Opolszczyzny kombajny mogły wjechać w pola. 

Końcówka tygodnia zapowiada się ciepła, a nawet gorąca i będzie przelotnie padał deszcz. Podobnie będzie w poniedziałek i wtorek, kolejne dni natomiast mogą przynieść fale upałów. Według najnowszych prognoz długoterminowych od początku sierpnia słupki rtęci pokażą nawet 36°C. Aura stanie się jednak niespokojna, ponieważ gorące powietrze zderzy się ze znacznie chłodniejszym atlantyckim frontem. Sprawi to, że przez kraj przejdzie fala opadów deszczu, a być może również burze z piorunami. Ochłodzenie ma nastąpić dopiero od 2 tygodnia sierpnia. Wtedy to przyjdą opady deszczu.

Rolnicy muszą się spieszyć, bo jakość ziarna będzie spadać.

Z Opolszczyzny, dla agroFaktu – Mariusz Drożdż.

Ptasia grypa i bioasekuracja. Czy zawsze w parze?

Widmo ptasiej grypy sieje spustoszenie w biznesie drobiarskim. Czy ptasia grypa i bioasekuracja zawsze idą razem w parze?

16 listopada 2017

100 sekund – 17.11.2017, m.in. prototyp ELVI

Najnowsze "100 sekund" to garść wiedzy m.in. o produkcji wina, rynku elektrycznych pojazdów i gigantycznej mleczarni na pustyni.

17 listopada 2017

Nastroje inwestycyjne na wsi. Czy będzie lepiej?

Nastroje inwestycyjne na wsi są różne. Aczkolwiek polska wieś coraz mniej różni się od wsi w zachodniej Europie. Wszystko dzięki unijnym do

14 listopada 2017

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij