Ostateczny termin rejestracji chłodziarek już dziś?

Pisaliśmy już, że 14 marca mija termin obowiązkowej rejestracji chłodziarek oraz jakie konsekwencje związane będą z brakiem Karty Urządzenia. Sprawdziliśmy również,czy jest szansa dla spóźnialskich.

Obowiązek związany z rejestracją chłodziarek był nie tylko sporym zaskoczeniem dla rolników, ale i samych pracowników Instytutu Chemii Przemysłowej im. prof. Ignacego Mościckiego, gdzie należało przesłać wniosek. Liczba oczekujących na odpowiedź przekracza 8 tys. i, jak zaznacza na swojej stronie IChP, termin oczekiwania na odpowiedź może wynieść nawet 2 tygodnie.

Otrzymaliśmy tysiące zgłoszeńinformuje nas Barbara Witkowska-Mocek, rzecznik prasowy IChP. – Na wszelkie dodatkowe pytania odpowiedzą pracownicy przyjmujący wnioski – dodaje.

Pracujemy na okrągło, a wszystkie wnioski będą przyjmowane do ostatniej chwili. Zainteresowanie jest na tyle duże, iż zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy zdąży z terminem.

Instytutu Chemii Przemysłowej im. prof. Ignacego Mościckiego

By otrzymać informacje, należy dzwonić pod 2 numery telefonów podane na stronie. Tutaj trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż za pierwszym razem dodzwonić udaje się jedynie nielicznym z uwagi na ogromne zainteresowanie.

Pracujemy na okrągło, a wszystkie wnioski będą przyjmowane do ostatniej chwili. Zainteresowanie jest na tyle duże, iż zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy zdąży z terminem. Nic mi też nie wiadomo o ewentualnym jego przedłużeniu – informuje nas pracownica Instytutu odbierająca telefony.

Przedłużenie terminu jest chyba jednak możliwe. Na stronie przeczytać możemy: Rejestracja i zakładanie kont w CRO możliwe także po 14 marca 2016 r. Niestety, oprócz potwierdzenia samej informacji u rzecznika prasowego nie udało nam się dowiedzieć, czy za późniejszą rejestrację zapłacimy karę.

Przypomnijmy, obowiązek rejestracji dotyczy: urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych, pomp ciepła, rozdzielnic wysokiego napięcia i urządzeń zawierających rozpuszczalniki oraz ochrony systemów przeciwpożarowych. Ich operatorzy zobowiązani założyć są w Centralnym Rejestrze Operatorów „Kartę Urządzenia” i „Kartę Systemu Ochrony P-poż” dla stacjonarnych urządzeń i systemów zawierających co najmniej 3 kg substancji kontrowanych lub fluorowanych gazów cieplarnianych. Obowiązek ten nie dotyczy: domowych lodówek, zamrażarek, gaśnic oraz jakichkolwiek urządzeń lub systemów zamieszczonych w środkach transportu.

Po 14 marca kontrolerzy mieli nakładać kary od 600zł do nawet 3 tys. zł. Czy i kiedy kontrolerzy ruszą do pracy – na to pytanie nie potrafimy jednak odpowiedzieć.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *