„Owoce i warzywa w szkole”: nowa promocja programu

Program „Owoce i warzywa w szkole” cieszy się sporą popularnością, jednak nadal nie wszystkie szkoły w nim uczestniczą. Agencja Rynku Rolnego wystartowała właśnie z kolejną akcją promocyjną, która tym razem skierowana jest do rodziców.

Nawyki żywieniowe kształtowane są przede wszystkim w domu.

– Rodzice wpływają na zachowania, postawy i zwyczaje żywieniowe swoich dzieci – informują eksperci z Biura Wspierania Konsumpcji ARR. – Dlatego chcemy, by to właśnie rodzice zainteresowali się, czy szkoła, do której uczęszczają ich pociechy, uczestniczy w programie „Owoce i warzywa w szkole”.

owoce i warzywa w szkole

W związku z tym, że na nawyki żywieniowe dzieci największy wpływ mają rodzice, najnowsza akcja promocyjna programu skierowana jest właśnie do nich.

Program promocji konsumpcji owoców i warzyw wśród dzieci jest w Polsce realizowany z sukcesami. Na 13,4 tys. polskich podstawówek w akcji uczestniczy 11,5 tys. szkół. To najlepszy wynik w skali Europy, ale jak się okazuje – zawsze można zrobić więcej.

Jak przyciągnąć te niemal 2 tys. szkół, których uczniowie do tej pory nie korzystają z programu? Agencja Rynku Rolnego wypuściła do sieci teledysk i spot reklamowy, który w prosty i przyjazny sposób zachęca do przystąpienia do programu „Owoce i warzywa w szkole”. Na wakacje zaplanowany jest też cykl imprez promujących konsumpcję warzyw i owoców, które odbywać się będą w niewielkich miastach (poniżej 60 tys. mieszkańców. Będą atrakcje, animacje, konkursy i zawody sportowe.

– Nie zapomnieliśmy o nauczycielach. Będziemy ich zachęcać do udziału w programie „Owoce i warzywa w szkole” podczas konferencji organizowanych na terenie 4 województw: lubelskiego, podlaskiego, łódzkiego i lubuskiego – informuje rzecznik prasowy Agencji Rynku Rolnego. – W tych województwach jest największy odsetek szkół nieuczestniczących w programie (w stosunku do całkowitej liczby szkół podstawowych). Warto to zmienić.

 

Przeczytaj również: Owoce i warzywa w szkole 2015/2016: ile zarobią rolnicy?

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *